Звірства своїх солдатів у Макарові зупиняли навіть самі ж росіяни: жінок ґвалтували і вбивали

Звірства своїх солдатів у Макарові зупиняли навіть самі ж росіяни: жінок ґвалтували і вбивали

На одну із жінок досі на порозі чекає її вірний собака.

Світлина із собакою Ріні, яка сидить на ґанку і чекає на свою господарку, стала відома на всю Україну. Жінку вбили російські військові під час окупації Макарова і тварина вже понад місяць не відходить від будинку. Жінку окупанти зґвалтували, а потім зарізали.

Про це йдеться в ТСН.

Відео з Ріні, яка не відходить від дверей свого будинку вже понад місяць і чекає на свою господарку, Тетяну зняла Олена. Друзі убитої жінки попросили подивитись, що із собакою. Тож Олена вже майже тиждень із Києва до Макарова їздить доглядати за твариною. «Я побачила собаку, який лежить на бетоні на порозі і чекає на свою господиню. А господині вже давно немає. Оскільки собака стара, їй 9, для неї потрібний особливий догляд», - розповідає жінка.

Це порода Акіта. Ріні вже купили лежак та облаштували місце на задньому дворі. Собака втратила багато шерсті та схудла.

Господарку тварини - 38-річну Тетяну - вбили під час окупації селища. У будинку жінка мешкала  із твариною сама, її чоловік помер від «ковіду». На подвір’ї загиблої серед купи сміття, сухпайки окупантів, на землі російська форма, порожні пляшки з-під алкоголю та ящики від боєприпасів. Своєю технікою росіяни проламали паркан, щоби паркуватись на ділянці. В будинку -  дірки від куль. Сусіди кажуть, бачили через вікно, як один із окупантів стріляв по ньому, а потім зайшов усередину.

Тетяна вже збиралась виїжджати, але в останній момент до неї увірвався в будинок кадирівець і  під дулом автомата він повів жінку до сусіднього котеджного містечка.  

"Макарівський Хатіко" – як склалась доля вірної собаки Ріні, яка понад місяць чекала на свою господарку

"Макарівський Хатіко" – як склалась доля вірної собаки Ріні, яка понад місяць чекала на свою господарку

Після навідин туди росіян зараз там суцільне руйнування. Вікторія жила в одному із котеджів. На той час разом із сином виїхали. «Мені здається, що вони просто грали в якусь російську рулетку. Просто їздили на танку і просто навмання, куди хотіли, туди і стріляли», - показує Вікторія свій будинок.

А у будинку навпроти - вбили Тетяну. Тут у кімнаті все перевернуто догори дригом.  Окупанти тут хазяйнували майже місяць. На другому поверсі, у спальні, на підлозі скривавлена ковдра. На дзеркалі  окупанти написали, що невідома дівчина похована за будинком в саду.  Слідчі вже провели ексгумацію тіла,  на місці працювали судмедексперти. Вікторія каже, поруч з могилою бачила табличку, яку встановили російські злочинці. Тетяну спочатку ґвалтували, а потім зарізали.  «Тут Таня була закопана, її тіло. І була така дощечка. Дата, здається, 15.03.2022 російською мовою. «Замучена невідомим. Похована російськими солдатами». Отака була дощечка з таким написом», – розповідає Вікторія.

У той же день, коли російський найманець увірвався до Тетяни, через паркан він заскочив і до сусіднього двору. Тут Олеся жила разом із чоловіком Олександром. «Ми з чоловіком були вдома. Він мене під автоматом взяв і повів в ту хату. Він мене роздягнув і починав ґвалтувати. Не знаю чим би це все закінчилось, але його з мене зняла російська розвідка. Вони прочісували ті будинки, вони якраз зайшли в розпал.  Я одягнулась один мене привів у мій будинок, а ті його повели незрозуміло куди», - розповідає Олеся.

Свого чоловіка жінка знайшла вже у сусідів пораненого. «Сусід до нас прибіг окривавлений, ми його на крилечко. Дві доби ми його рятували, бо вивезти не могли. І через дві доби він помер», - розповідає сусідка.

Його розстріляв російський військовий, коли той побіг рятувати свою дружину. «Чоловік взяв палицю і біг за мною, виявляється. Перший мене повів, а другий через паркан на город вийшов і його розстріляв», - розповідає Олеся.

Поховали Олександра на городі. Жінка додає, напередодні російського вторгнення вони повернулись з Карпат, там святкували 30-річчя шлюбу. Коли російські війська підходили до Макарова, вона благала чоловіка поїхати, але той не хотів залишати рідний дім.

Росіяни не раз приходили до цього двору, вимагали, щоб люди виїжджали. «Сусіди виїхали, 5 машин до них ще приєднались і між Липовкою та Королівкою цю колону розстріляли - 7 машин. Загинули наші сусіди», - розповідає жінка.

Те, що їм довелося пережити під час російської окупації, вже розказали СБУ. Їхні свідчення стануть доказами воєнних злочинів росіян у міжнародних судах. Олеся ж досі живе у сусідів, каже, їй моторошно навіть заходити до власного будинку. «Не знаю, я боюсь в своїй хаті сама бути. Але може пройде. Щось же треба буде робити», - плаче жінка.

А Олена разом з собакою убитої Тетяни чекає на нову господарку Надію. З собою жінка прихопила смаколики для тварини та теплий комбінезон. Олена його одразу одягає. Надія каже, відео з твариною на ганку побачила вночі, а вже зранку їздила по селищу і шукала собаку. Коли вперше побачила геть виснажену Ріні, розплакалась, а та підійшла і лизнула її. «Я побачила, що сидить… Я так не можу. У мене самої акіта, і, не Дай Бог, якби у мене так ситуація склалась, то мені дуже хотілось би, щоб мою собаку теж забрали, і щоб у собаки була нормальна родина», - плаче Надія.  

Ріні до вподоби подарунок, вона позує на газоні перед камерою і здається потроху звикає до нової господарки.

Читайте також:

На Донеччині ворог намагається штурмувати автошлях Курахове-Запоріжжя, але військовій зупиняють всі спроби

Росію очікує дефолт, якщо не погасить держоблігації до 4 травня - Moody's

"Нічого не відчував, крім ненависті": Зеленський рзповів про емоції після відвідування Бучі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація