Автомобілі віком понад 100 років і звичайні "Запорожці": у Києві розпочався фестиваль ретро-автомобілів

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Автомобілі віком понад 100 років і звичайні "Запорожці": у Києві розпочався фестиваль ретро-автомобілів

Фото: facebook.com/aviamuseumua

Те, що одразу кидається в очі - в рази менше автомобілів, ніж це було минулих разів.

Автомобілі віком понад 100 років, і звичайні "Запорожці", які їхні власники не віддадуть за будь-які гроші. У Києві розпочався фестиваль ретро-автомобілів. Традиційно його зорганізовують просто неба - поміж літаків у Музеї авіації.

Про те, чим організатори дивують цього року, та чи багато транспорту з'їхалося - 28 травня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Одні автовласники неквапно скочують свій раритетний транспорт із лафетів. Інші - вже полірують свої експонати - до блиску.

Виставка ретро-транспорту відбувається в Музеї авіації вже вдванадцяте - поміж літаків паркуються десятки автомобілів, яким давно вже "за", деяким - за сотню.

"Найстарший автомобіль 1912 року. Форд Т. Форт Т - Це перший серійний в історії людства автомобіль, а цей зроблений до того як Форд Т став серійним", - розповідає адміністратор фестивалю Володимир Мукан.

Почесні місця займають вартісні автомобілі - на деяких колись розсікали партійні вожді.  Деякі - возили західних багатіїв.

Трохи далі - добре збережений радянський автопром. Тут автомобілі власникам дорогі ще й бо здебільшого мають родинну історію. Більшість водіїв продати транспорт бодай за чималі гроші не погоджується.

Про хобі пані Валентини лагодити "Москвичі" власноруч ми розповідали вже торік - жінка з Дніпропетровщини, знає кожен дріт, ґвинт і вузол таких авто. Місцеві чоловіки стають до неї в чергу на ремонт. Сьогодні вона хоч і в сукні, але з викрутками в руках.

Те, що одразу кидається в очі - в рази менше автомобілів, ніж це було минулих разів, але організатори кажуть: по-перше - пандемія, а по-друге учасники ще їдуть, в дорозі і будуть завтра.

Новини України: у Києві організували фестиваль ретроавтомобілів – чим дивують цього року

Новини України: у Києві організували фестиваль ретроавтомобілів – чим дивують цього року

"Ми вирішили сконцентруватися на ретро-автомобілях, мало тюнінгу, мало електро, мало всього", - говорить засновник фестивалю Павло Лозовенко.

Організатор фестивалю вихваляється українським витвором - "Запорожцем" - одним із перших у світі. А Олег із друзями виділяється тут найбільше - бо приїхав із мопедами.

"Це вся техніка, яка вироблялась на території України" ,- зазначає Олег Омельницький.

Виставка триватиме ще два дні - завтра водії не лише хизуватимуться транспортом, а й змагатимуться в ретро-образах та вправності кермування.

Наступна публікація