Реальний погляд на інновації: які переваги електрокарів важливі для водіїв

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дослідження пояснює, які справжні ринкові переваги мають електрокари.

Відома аналітична компанія Clean Technica дізналась у власників Tesla, інших електромобілів та гібридів, які функції для них найважливіші під час вибору авто на електриці, які інновації вони б оцінили та яке наступне авто хочуть.

Опитування проводилось серед жителів Північної Америки та Європи, йдеться у детальному звіті на сайті Clean Technica.

Наявність потужного акумулятора

Виявляється, що понад 70% власників Tesla називають заряд батареї, який дозволяє проїхати понад 400 кілометрів, найважливішим чинником під час вибору авто.

Водії інших  електромобілів не такі вимогливі до потужності акумуляторів. Серед них лише 43% автомобілістів вважають заряд на понад 400 кілометрів визначальним в Америці. В європейських користувачів ще скромніші критерії. Переважна більшість готова користуватись електрокарами із здатністю проїхати 300-350 кілометрів на одному заряді.

При цьому, власники гібридних автівок хочуть електрокар, який дозволить проїздити хоча б 400 кілометрів. Їхні погляди розділяють лише близько третини власників бензинових авто, які часто не готові переходити на електрику.

Акумулятори, статистика дослідження
Clean Technica
Ілюстрація того, яку мінімальна відстань допустима для автомобілістів із різних регіонів та із різними авто

Наявність автономного керування

Орієнтовно половина власників авто Tesla цікавляться новими технологіями та хочуть покращену систему автопілота. Натомість автомобілісти, які користуються не електромобілями компанії Ілона Маска, майже не проявляют інтересу до безпілотної технології. Разом з тим, водіїв приваблює функція автопаркування та різні системи, які полегшують керування та підвищують безпеку руху.

Енергоефективність та використання сонячної енергії

Як би це не було дивно, але лише третина власників Tesla та інших електрокарів цікавляться енергоефективними технологіями. Але респонденти зізнаються, що із появою еко-авто почали свідоміше використовувати електроенергію вдома.

Найбажаніші моделі електрокарів

Безліч опитаних розповідають, що наступним своїм електрокаром хотіли б бачити Tesla Model 3, яка раніше потрапила до рейтингу найкращих авто на електриці. Автомобілісти також очікують виходу кроссовера Model Y. Загалом сегмент електричних SUV дуже слабо розвинутий, особливо якщо говорити за відносно бюджетні моделі.

Крім цього, автомобілісти цікавляться оновленими моделями Nissan LEAF, Tesla Model S, Chevrolet Bolt, Chevrolet Volt і Renault Zoe. У Європі також чимало респондентів цікавить Hyundai Kona EV.

При цьому значна кількість опитаних взагалі не знає, який автомобіль вони хотіли б придбати наступним.

Загалом же автомобілісти в електрокарах цінують ті функції, вигоди від яких вони відчувають одразу. Зокрема – це швидкий заряд акумулятора, можливість контролю заряду авто через смартфон, а ще автоматичний розігрів та охолодження електромобіля через додаток. Крім цього, водіїв цікавлять виокремлені функції автопілотування, як от автогальмування під час наближення на небезпечну відстань до авто, статичних перешкод та проста "оперативна" мультимедійна система.

Раніше згадувалось, що Європейська група автовиробників підрахувала кількість проданих електрокарів. Експерти прогнозують, що до кінця року у ЄС може бути реалізовано близько 975 тисяч авто із електричною або змішаною силовою установкою.

Залиште свій коментар

Вибір редакції