Експерти визначили, коли електромобілі стають "чистішими" за авто на ДВЗ

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Експерти визначили, коли електромобілі стають "чистішими" за авто на ДВЗ

Associated Press

Тести було проведено на Tesla Model 3.

Фахівці вирішили з'ясувати, коли електромобілі стають екологічно чистішими за авто на бензині та дизелі.

Про це повідомляє Reuters.

Як відомо, електрокари під час руху не виробляють викидів. Проте виробництво авто та електроенергії, від якої вони живляться, наносить шкоду екології, тому за шкодою довкіллю електрокар можна порівнювати зі звичайними бензиновими авто.

Так, американська Аргонська національна лабораторія провела дослідження, в якому порівняла рівень вуглецевих викидів електромобіля та машини з ДВЗ протягом всього їхнього життєвого циклу.

Головним героєм дослідження став електромобіль Tesla Model 3. Під час дослідження враховувались тисячі параметрів: від типу металів в батареях електромобілів до кількості алюмінію і пластику в машині.

Виходячи з припущень, виявилося, що Tesla Model 3 у США потрібно проїхати 21 725 кілометрів, перш ніж вона стане "чистішою" для екології, ніж Toyota Corolla. До такої цифри прийшли, враховуючи, що у країні 23% електроенергії, яка заряджає електромобіль, виробляється на вугіллі та іншому викопному паливі та відновлювальних джерелах енергії, а Corolla має середню витрату палива 7,1 л/100 км.

У ситуації, коли 100% електроенергії виробляється на гідроелектростанції, Model 3 обжене Toyota по "чистоті" за 13 518 км пробігу. Якщо ж, десь енергетика виробляється повністю на вугіллі, то електрокар там нанесе менше шкоди тільки за 126 665 км.

Раніше розповідалося про те, що вчені винайшли спосіб заряджати електромобіль за десять хвилин.

Наступна публікація