Електричне повітряне таксі стартапу Joby Aviation пролетіло 241 км: чому це важливо

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Електричне повітряне таксі стартапу Joby Aviation пролетіло 241 км: чому це важливо

The Verge

До 2024 року компанія планує запустити свою службу таксі.

Електричне повітряне таксі, яке розробила компанія Joby Aviation, пролетіло 241 кілометр.

Про це повідомляє сайт The Verge.

Наразі це один з найдовших польотів на електричному автомобілі. Мета цього дійства була у тому, щоб показати, як далеко може пролетіти літак на одному заряді. Це мало розвіяти занепокоєння щодо дальності дії автомобіля та акумулятора.

"Ми досягли того, що багато хто вважав неможливим, за допомогою сучасних акумуляторних технологій. Таким чином ми зробили перший крок на шляху до того, щоб зручні авіаперельоти без викидів між такими місцями, як Сан-Франциско та озеро Тахо, Х'юстон та Остін, або Лос-Анджелес та Сан-Дієго стали повсякденною реальністю", – сказав засновник і генеральний директор компанії Joby Джобен Бевірт.

Замість того, щоб літати між двома точками, повітряне таксі пролетіло по 22-кілометровому колу 11 разів, витративши на це 1 годину 17 хвилин. Це вражаючий подвиг, враховуючи, що теперішні батареї не можуть містити достатню кількість енергії для далеких польотів.

Але Joby заявили, що їх комерційно доступні літій-іонні батареї були спеціально адаптовані для аерокосмічного використання. Вони спроєктували їх так, щоб автомобіль міг пролетіти 241 км. Під час досліджень компанія виявила, що їх акумулятор може витримати більше 10 000 циклів польоту.

Наразі літаки Joby можуть перевозити тільки п’ять пасажирів. У майбутньому, коли з’являться потужніші батареї, вони створять машину з більшою місткістю. Запустити ж свою повномасштабну службу повітряного таксі планують до 2024 року.

Зараз такий вид транспорту є досить незвичним, але такі стартапи, як Joby, збираються це змінити. Такі таксі зможуть замінити у регіонах звичайні літаки, які щодня там здійснюють сотні польотів. Таким чином із забруднюючого транспорту люди зможуть перейти на більш екологічний, що дозволить зменшити викиди CO2.

Раніше повідомлялося, що автомобіль AirCar вперше пролетів між двома містами.

Наступна публікація