Лише 10%: названо країну, де майже відмовилися від автомобілів на бензині та дизелі

Лише 10%: названо країну, де майже відмовилися від автомобілів на бензині та дизелі

Associated Press

Повністю такі машини підуть "до історії" в 2025 році.

Стала відома країна з найвищою часткою ринку електромобілів на планеті.

Так, за інформацією Electrek, цією країною стала Норвегія.

Зазначається, що ринкова частка автомобілів з дизельним або бензиновим двигунами в цій скандинавській країні скоротилася в цьому році вдвічі порівняно з показниками 2020 року і становить зараз 10%. Це означає, що з кожних 20 нових проданих від початку цього року машин в Норвегії тільки 2 припадають на машини з ДВЗ (по одній на бензині та на дизелі), решта 18 — це електрокари або гібриди.

Відчутні податки на автомобілі на викопному пальному, введені урядом, і розвиток інфраструктури електротранспорту роблять електромобілі все більш конкурентноспроможними у Норвегії. У підсумку на цьому ринку частка EV більше, ніж в будь-якій іншій країні світу. У 2020 продаж нового повністю електричного особистого автотранспорту досяг рекордного показника в 54%. А в 2021 Норвегія, ймовірно, встановить за цим показником новий рекорд.

Судячи з останніх даних, продаж нових електромобілів в країні склав 64,1% в липні і 58% ринкової частки — за всі місяці 2021 року. Водночас частки дизельних і бензинових машин скоротилися більш ніж удвічі: за перші сім місяців 2020 вони становили 11,5% і 10,4%, відповідно, а за той самий період в 2021-му — вже всього по 5%. В абсолютних значеннях в липні в Норвегії стало на 2 895 більше гібридів і на 6 731 більше чистих електромобілів.

Ось легкові автомобілі в Норвегії, які найбільше продавалися у липні 2021 року:

electrek.co

Норвегія заборонить продаж нових машин на бензині й дизелі вже зовсім скоро — у 2025 році. Це найжорсткіший термін переходу на електротранспорт з усіх країн світу.

Раніше розповідалося про те, що в Норвегії збираються ввести податок для власників елітних електромобілів.

Наступна публікація