Наземна яхта перевершила закони фізики, обігнавши вітер: через це блогер виграв 10 тисяч доларів

Дата публікації
Перегляди
2325
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наземна яхта перевершила закони фізики, обігнавши вітер: через це блогер виграв 10 тисяч доларів

Фото: hotcars

Сам ж транспортний засіб рухається завдяки вітру.

Творець YouTube-каналу Veritasium Дерек Мюллер виграв суперечку на 10 000 доларів, в якій довів, що транспортний засіб, який працює на вітрі, може бути швидше за сам вітер.

Про це повідомляє сайт Yahoo News.

У травні цього року блогер опублікував відео про експериментальну наземну яхту Blackbird, яку створив колишній аерокосмічний інженер Рік Кавалларо. Цей транспортний засіб унікальний завдяки тому, що протягом тривалого періоду може рухатися безпосередньо за вітром швидше, ніж сам вітер.

За декілька днів після публікування відео з Blackbird професор фізики Каліфорнійського університету у Лос-Анджелесі Олександр Кусенко надіслав Дереку Мюллеру лист про те, що транспортний засіб не міг їхати швидше за вітер, тому що це порушує закони фізики.

"Я сказав: Слухайте, якщо ви не вірите у це, давайте поспоримо на гроші", – розповів Мюллер.

Він запропонував ставку в 10 000 доларів, але не вірив, що Кусенко її прийме. Протягом наступних тижнів вони обмінювалися даними про яхту. Також до суперечки залучили відомих науковців Білла Ная та Ніла Деграсса Тайсона, щоб вони допомогли їм вирішити, хто має рацію.

Професор та блогер були впевнені в своїй перемозі. "Завдяки законам фізики я нічим не ризикую", – наголосив Кусенко. Він навіть провів Мюллеру годинну презентацію, в якій пояснив, чому той був не правий. Він зазначив, що Blackbird, найімовірніше, скористався переривчастими поривами вітру, які допомогли йому пришвидшитися. Професор навіть опублікував ці твердження на сайті свого університету.

У відповідь блогер надіслав Кусенку дані одного з іспитів транспортного засобу. Наземна яхта прискорювалася протягом двох хвилин і розігналася до 44 км/год з попутним вітром 16 км/год.

Секрет Blackbird в тому, що як тільки вітер заводить транспортний засіб, його колеса починають обертати лопаті гвинти – вони з'єднані з лопатями ланцюгом. У міру прискорення автомобіля його колеса обертають гвинт все швидше і швидше. Лопаті гвинта, в свою чергу, діють як вентилятор, штовхаючи більше повітря за наземною яхтою і розганяючи його.

Після трьох тижнів дебатів Кусенко визнав, що Blackbird може їхати трохи швидше, ніж вітер, але він стверджував, що це може бути лише на короткі періоди. Професор вважає, що яхта може бути швидше за вітер, якщо його порив прискорить її, а потім різко вщухне.

Раніше повідомлялося, що блогери вивели на гонку Tesla Model S та старий болід "Формули-1".

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2325
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація