Популярна серед "євробляхерів" країна вводить субсидії на придбання нових та вживаних електромобілів: названо суми

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Популярна серед "євробляхерів" країна вводить субсидії на придбання нових та вживаних електромобілів: названо суми

kyivcity.gov.ua

Це почне діяти від 2022 року.

Латвія ухвалила рішення ввести субсидії на придбання нових та вживаних електромобілів.

Про це повідомляє Electrive.

Зазначається, що купівля нових електромобілів буде субсидувати в розмірі 4 500 євро від початку 2022 року, а купівля старих електромобілів і нових гібридних автомобілів - 2 250 євро.

Термін дії програми встановлено на два роки, тобто до кінця 2023 року - або до вичерпання коштів. Під час купівлі нового електромобіля або гібридного автомобіля планується одночасно надати підтримку списанню існуючого автомобіля. У разі утилізації старого автомобіля субсидія збільшується на 1000 євро.

Крім того, планується, що в регламент конкурсу буде включена умова про те, що комерсант - продавець електромобілів повинен запропонувати покупцеві (резиденту) програму, що має додатковий стимулюючий ефект (знижка, привабливий лізинг, та інше). Однак, існує низка умов, наприклад, ціна автомобіля не може перевищувати 50 тисяч євро без податку на додану вартість (ПДВ), і покупець не зможе продати автомобіль протягом чотирьох років.

Існують також вимоги до мінімального пробігу: новий електромобіль повинен проїжджати не менше 15 тисяч кілометрів на рік, приблизно 40 кілометрів на день або 80 тисяч км протягом чотирьох років. Якщо пробіг буде менше, частину державної допомоги доведеться повернути. І ще один момент, держава передає субсидію продавцеві автомобілів, а не покупцеві.

Додамо, що Латвія користується неабиякою популярністю серед українців щодо вигідного придбання вживаного автомобіля.

Наступна публікація