Представлена найшвидша зарядка для електромобілів у світі

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Представлена найшвидша зарядка для електромобілів у світі

europe.autonews.com

Менш ніж за три хвилини пристрій забезпечить електромобіль енергією, якої вистачить на 100 кілометрів шляху.

Шведсько-швейцарська інжинірингова компанія ABB представила найшвидший у світі зарядний пристрій для електромобілів.

Про це повідомляє AutomotiveNewsEurope.

Зазначається, що він отримав назву Terra 360, де число вказує на потужність - 360 кіловат. До нього можна підключити до чотирьох "батарейних" автомобілів одночасно, причому на повну зарядку акумулятора незалежно від моделі піде не більше 15 хвилин.

ABB, або Asea Brown Boveri, зайнялася зарядками для "батарейних" автомобілів ще в 2010-му - і відтоді продала 406 тисяч пристроїв в більш ніж 88 країнах. Свою нову розробку ABB називає найпотужнішою, проте ще в 2019 році нафтогазова компанія Repsol встановила в іспанській провінції Біскайя станцію, яка видає 400 кіловат. Розрахунковий час повної зарядки від такого терміналу - до 10 хвилин, але жоден з серійних електрокарів до сих пір не підтримує таку потужність.

Поповнити запас ходу будь-якого електрокара на 100 кілометрів за допомогою Terra 360 можна буде менш ніж за три хвилини. За планами ABB, вже до кінця нинішнього року перші надшвидкі зарядні термінали з'являться в Європі, а 2022 року - в США, країнах Латинської Америки та Азійсько-Тихоокеанського регіону.

Terra 360 від ABB ближче до показників актуальних на сьогоднішній день моделей. Наприклад, електрокар Genesis GV60, приймає 350 кіловат, як і співплатформові Hyundai Ioniq 5 і KIA EV6. Те ж відноситься до кросоверу Cadillac Lyriq з інноваційної батареєю Ultium, яка дістанеться і іншим електричним моделям підконтрольних GM марок.

Раніше китайський автовиробник представив батарею для електрокарів із запасом ходу в 1 млн км.

Наступна публікація