Ринок вживаних авто: у США почали падати ціни на машини з пробігом

Ринок вживаних авто: у США почали падати ціни на машини з пробігом

Associated Press

Досить непогана звістка для українців.

У США впали ціни на вживані автомобілі.

Про це повідомляє Autoblog.

Як відомо, за час пандемії ціни на вживані авто у США виросли на 40%, нові автомобілі теж подорожчали, а деякі просто зникли з автосалонів через нестачу у виробників комплектувальних. І лише зараз цінники на авто з пробігом в США стабілізувались та навіть трохи пішли вниз, передає Auto24.

Причиною цього є попит, який суттєво впав на машини з пробігом. Більшість людей, які хотіли придбати власне авто через небажання їздити у громадському транспорті, вже зробили це протягом року. Інші, зважаючи на зростання цін, відмовились від покупки. Саме на останніх розраховані знижки, які знову почали з'являтись в автосалонах та майданчиках вживаних авто у США.

Останнім часом попит на авто знизився як в онлайн-торгівлі, так і серед пішохідного трафіку. І щоб повернути зацікавленість у людей, котрі не можуть собі дозволити авто за високими цінами, продавець оголосив про знижки. Поки що вони невеликі – 500 доларів на автомобілі за 20 000 доларів, але це вже перший "дзвіночок".

Більшість аналітиків сходиться на тому, що пік максимальних цін на вживані авто вже пройдено. У червні 2021 року середня роздрібна ціна вживаного автомобіля становила 25000 доларів, це рекорд. Деякі дворічні вживані автомобілі коштували дорожче, ніж коли вони були новими в автосалоні.

Аналітики роблять протилежні прогнози щодо розвитку ситуації на ринку вживаних авто у США. Алекс Юрченко, старший віце-президент з даних Black Book (контролює витрати на транспортні засоби), очікує, що ціни ще трохи знизяться, однак ще кілька років залишатимуться значно вище рівня 2019 року. Зрештою, він припускає, що ціни будуть падати далі, оскільки пропозиція наздожене попит.

Додамо, що це може істотно вплинути й на Україну, куди часто везуть вживані автомобілі з США.

Наступна публікація