Темношкірим пішоходам загрожують наїзди безпілотників

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Штучний інтелект гірше розпізнає людей з темним кольором шкіри.

Безпілотники на 5% гірше розпізнають темношкірих пішоходів, ніж людей зі світлим кольором шкіри.

Про це свідчить нове дослідження Корнеллського університету.

Так, штучний інтелект може навіть не відреагувати на темношкірого перехожого. Особливо така ймовірність збільшується у темну пору доби.

Для дослідження було використано вісім різних "розумних комп'ютерів", що використовуються у сучасних системах виявлення об'єктів. Це системи, які дозволяють автономним транспортним засобам розпізнавати дорожні знаки, пішоходів та інші об'єкти.

Вчені протестували всі моделі з використанням зображень пішоходів, розділених на дві категорії на основі їх оцінки за шкалою Фітцпатрік, яка зазвичай використовується для класифікації кольору шкіри людини.

Згідно статті дослідників, моделі демонстрували "рівномірно гіршу продуктивність", коли стикалися з пішоходами з трьома найтемнішими відтінками на шкалі.

Нагадаємо, що Nissan тестує новий безпілотник, в якому зможуть з'являтися голограми, а також всіляко буде задіяна віртуальну реальність. Постійне підключення до Інтернету дозволить з'єднувати водія і пасажирів з так званим Metaverse – віртуальним світом, де люди можуть взаємодіяти через аватари.

Залиште свій коментар

Вибір редакції