В Україні може збільшитися кількість автомобілів на бензині та дизелі із США: названо причину

Дата публікації
Перегляди
634
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні може збільшитися кількість автомобілів на бензині та дизелі із США: названо причину

Фото: Associated Press

Перехід на "зелені" машини триває.

Влада американського штату Вашингон ухвалила закон Clean Cars 2030 ("Чисті автомобілі 2030") про заборону на продаж нових машин на бензині і дизелі від 2030 року.

Про це повідомляє Electrek.

Так, вже за дев'ять років у Вашингтоні, що розташований на північному заході країни, введуть мораторій на продаж, купівлю або постановку на облік будь-яких легковиків з неелектрифікованими силовими установками. Тобто, їх заборонено буде не тільки купувати на території Вашингтона, а й ввозити з інших штатів. Цікаво, що для повноцінного ухвалення нового проєкту закону потрібно ще одна підпис. Схвалити його повинен ще губернатор Джей Інслі, але це лише питання часу.

Йдеться не тільки про електромобілі. Закон не забороняє придбання машин на водневих паливних елементах, що живлять енергоблок. Ідея полягає в тому, щоб значно поліпшити стан навколишнього середовища, відмовившись від двигунів внутрішнього згоряння. На думку екологів, близько 30% шкідливих викидів в атмосферу припадає на автомобілі.

Своїм рішенням штат Вашингтон обігнав Каліфорнію - батьківщину Tesla, де продається найбільше електромобілів. Влада там теж готує аналогічний мораторій, але він вступить в силу в 2035 році. Такий же термін був встановлений в штаті Массачусетс.

Можна припустити, що в майбутньому в Україні, куди завозять багато автомобілів із США, можуть хлинути транспортні засоби з двигунами внутрішнього згоряння з цієї країни.

Наступна публікація