У Європі зупинив роботу перший автозавод через спалах коронавірусу з Китаю

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вперше в Європі автовиробництво зупинилося через поширення коронавируса.

Автозавод Fiat-Chrysler в місті Крагуєвац (Сербія), який виготовляє моделі 500L, зупинив свою роботу через вбивчого поширення коронавірусу з Китаю.

Про це повідомляє Automotive News.

Причина зупинки в нестачі комплектувальних із Китаю, постачання яких затримується через епідемію коронавірусу. Раніше повідомлялося, що через це може стати і російський завод Nissan.

За попередніми даними, випуск субкомпактвенів буде відновлено до кінця лютого. Те, що коронавірус позначився на роботі європейського заводу, не стало несподіванкою. Ще на початку цього місяця голова FCA Майк Менлі допускав таку можливість – за його словами, щонайменше чотири китайських постачальники заводу Fiat постраждали від епідемії.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції