Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Автомобілі звинуватили в заколисливому впливі на водіїв

Вчені довели, що вібрації двигуна за 15 хвилин здатні викликати сонливість у будь-якої людини.

Фахівці з Австралії провели випробування на симуляторах в умовах автотраси і виявили, що вібрації, які видає двигун, викликають сонливість навіть у добре виспавшихся людей протягом перших 15 хвилин, а через півгодини ризик потрапляння в ДТП підвищується в рази.

Україна входить в число країн-лідерів за кількістю аварій на дорогах і сонливість вважається однією з основних причин, що викликають ДТП. За статистикою, кожен шостий водій засинає за кермом, а британські вчені прирівняли втому до стану сп'яніння. А якщо людина втомилася, то вібрації викликають сонливість в два рази швидше.

Враховуючи, що тестування проводилося на рівній трасі складно сказати чи знизить цю статистику погана якість доріг, адже вона змушує людину бути більш уважною, а струсом приводить його до тями.

У будь-якому випадку, автори дослідження закликають автовиробників звернути увагу на подібний вплив і встановлювати системи, які будуть відслідковувати стан водія і пробуджувати його від дрімоти.

Зазначимо, що більшість сучасних автомобілів оснащуються системою розпізнання втоми водія і подають сигнали при виявленні ознак стомлення.

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції