Автомобілістам розповіли про необхідність надавання інспектору письмового пояснення під час зупинки

Автомобілістам розповіли про необхідність надавання інспектору письмового пояснення під час зупинки

facebook.com/odesapolice

Воно буде важливим аргументом при розгляді справи в суді.

Після зупинення транспортного засобу поліцейський пропонує надати пояснення стосовно правопорушення на дорозі.

Дорожній адвокат вирішив пояснити автомобілістам, навіщо потрібно це робити.

Зазначається, що водієві в разі відмови надання пояснення не варто сподіватися на те, що інспектор вас відпустить. Жодним словом не попереджаючи про винесення постанови, працівник поліції може відлучитися з вашими документами у свій автомобіль. А ви очікуєте його повернення з надією, що все владнається мирним шляхом.

Однак, через декілька хвилин поліцейський повертається і просить вас розписатись в отриманні постанови про накладення штрафу. Отримавши постанову, у вас одразу з’являється бажання все ж таки написати пояснення про свою невинуватість. Але вже пізно, такої можливості поліцейський вже не надає. Вас оштрафували.

Тому, запитання поліцейського "чи не бажаєте надати пояснення?" не є дружною пропозицією. Це ознака того, що поліцейський має на меті скласти щодо вас постанову.

Отже, ніколи не відмовляйтесь від пропозиції надати письмові пояснення (якщо ви не згідні з поліцейським) і обов’язково напишіть пояснення про відсутність правопорушення. Це пояснення надалі буде важливим аргументом під час розгляду справи в суді і може бути єдиною підставою для скасування штрафу.

Наступна публікація