Автомобілістам розповіли важливу деталь щодо надання водійського посвідчення під час зупинки

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Автомобілістам розповіли важливу деталь щодо надання водійського посвідчення під час зупинки

thedigital.gov.ua

І будь-який штраф буде незаконним.

Автомобілістам розповіли важливу деталь щодо надання водійського посвідчення під час зупинки.

Про це йдеться в Дорожньому адвокаті.

Так, до суду надійшов позов водія на постанову поліції про порушення ПДР. У оскаржуваній постанові було вказано: "Водій не мав при собі посвідчення водія на право керування, чим порушив п. 2.1.а ПДР".

Цією постановою на водія накладено штраф на підставі ч.1 ст.126 КУпАП. Ця норма передбачає штраф 425 грн за ненадання водієм документів на право керування.

У позові водій зазначив, що "паперових" документів на право керування він з собою не мав. Оскільки ці документи містяться у застосунку "Дія" на його смартфоні в електронному вигляді, то вважає, що "паперові" документи мати з собою не потрібно. Він вказував, що надання документів у електронному форматі в застосунку "Дія" є рівноцінним наданню "паперових" документів. Водночас, наголошував, що на місці зупинки працівники поліції вимагали надання саме "паперових" документів.

Дослідивши матеріали справи суд з’ясував, що водієм були надані документи зі смартфона у застосунку "Дія" в електронному вигляді. Додатково суд пересвідчився, що водій зареєстрований у цьому застосунку, в якому містяться дані документи в електронному форматі. За результатами розгляду справи суд погодився, що такими діями водій не порушив Правил. А навпаки, діяв відповідно до закону.

Із урахуванням зазначеного, суд зроби висновок, що водієм дотримано вимоги п.2.4 ПДР. А саме на вимогу поліцейського надати для перевірки посвідчення водія, водієм відповідно до постанови КМУ №956 від 23.10.2019 надано на смартфоні Е-посвідчення водія. Що відповідає закону. Як наслідок, суд скасував неправомірний штраф поліції.

Отже, водій не зобов’язаний мати з собою документів на право керування у "паперовому" вигляді. Такі документи водій має право надати в електронному вигляді з застосунку "Дія". Водночас вимога працівників поліції мати з собою "паперові" документи на право керування не відповідає закону.

Наступна публікація