Автомобілістам розповіли, як не стати жертвою шахраїв під час купівлі або продажу вживаної машини

Дата публікації
Перегляди
1189
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Автомобілістам розповіли, як не стати жертвою шахраїв під час купівлі або продажу вживаної машини

Фото: Associated Press

Потрібно дуже уважно ставитися до кожної дрібниці.

Як відомо, продаж і купівля автомобіля може бути пов'язана з великим ризиком.

Суми таких операцій дуже великі, тому шахраї використовують різні хитрощі, щоб обдурити клієнта. До того ж клієнти часто перебувають у сильному емоційному збудженні, що значно знижує почуття обережності і уважність.

Тому, автоблогер Archilow детально розповів про види обману шахраїв та як у цьому разі не стати жертвою.

На ринку України вже давно існують перекупники, які часто намагаються нав'язувати клієнтам на вторинному ринку відверто погані автомобілі. Зараз з'явилися інші фахівці - автопідбиральники. Вони перевіряють авто і повідомляють клієнтові, чи варто здійснювати покупку. Деякі перекупники стали автопідбиральниками. Потрібно бути обережніше і уважніше - перекупники вдають, що намагаються допомогти і намагаються для клієнта, але по факту вони хочуть продати "убиту" машину і отримати свій прибуток, як від продавця, так і від покупця. Перш, ніж зв'язуватися з будь-яким посередником, перевірте про нього відгуки, пошукайте рекомендації, дізнайтеся, як давно він працює на ринку, передає РБК-Україна.

Найпростіша схема, з якою часто стикаються продавці автомобілів, - покупець із іншого міста. Потенційний покупець телефонує з іншого міста і просить назвати саму мінімальну ціну за машину, щоб розуміти, чи варто їхати з іншого міста. Після озвученої суми покупець приїжджає на огляд і намагається збити ціну ще більше, оскільки шукає в машині недоліки і з виглядом експерта тисне на продавця. За такої схеми можна позбутися серйозної суми за свою машину, якщо вчасно не сказати такому клієнтові "ні".

Ще одна популярна схема під час продажу авто - автохлам. Приїжджає кілька різних компаній на огляд машини, оспіль. І всі стверджують про серйозні проблеми з автомобілем. Наприклад, що було вирізано і переварено крило машини. Така схема спрямована на те, щоб максимально збити ціну на машину. Після третього або п'ятого такого покупця власник машини починає вірити, що з авто щось не так. Через деякий час до нього приїжджає клієнт із пропозицією забрати машину, але зі знижкою в 1 000 доларів і людина віддає, не задумуючись.

Цей прийом використовують частіше під час купівлі авто. Ви приїхали за машиною, і продавець бачить, що авто вам сподобалося. Він починає розповідати, що сильно поспішає, ще багато оглядів, важливих справ. Якщо ви не встигли ретельно оглянути автомобіль, але вирішили, що хочете його, то гарантовано потрапите на гроші. У перекупів, наприклад, є історії, які вони розповідають покупцям протягом 10-15 хвилин для відволікання людини від автомобіля. Не варто поспішати під час огляду авто, виділіть на це мінімум 40 хвилин. Якщо є фальш або брехня - ви зможете це помітити.

Раніше автомобілістам розповіли, як не купити вживану машину з підробленими документами та номерами агрегатів.

Наступна публікація