Чекаємо на дешеві електричні та гібридні авто: Toyota та Panasonic збираються істотно зменшити вартість батарей

Чекаємо на дешеві електричні та гібридні авто: Toyota та Panasonic збираються істотно зменшити вартість батарей

Associated Press

Це повинно статися вже в 2022 році.

Великі японські компанії Toyota і Panasonic оголосили про те, що спільними зусиллями зможуть суттєво зменшити вартість батарей.

Про це повідомляє InsideEVs.

Зазначається, що ціна на батареї може потенційно впасти на 50%. Це повинно допомогти здешевити гібридні і електричні автомобілі, щоб успішно конкурувати з аналогічними корейськими і китайськими моделями. Уся річ в тому, що Toyota і Panasonic мають спільне підприємство, в якому японський автовиробник володіє 51%, а машинобудівна корпорація 49%. На базі нього і планується випускати нові літій-іонні батареї.

Здешевити виробництво батарей планується вже в наступному році. А до 2025 року ставиться ще більш амбітне завдання – зменшити витрати на 65-70 відсотків. Однак багато фахівців сумніваються в можливості таких скорочень.

Як стало відомо західним ЗМІ, більшу частину витрат (близько 60%) СП витрачає на сировину. Тобто на літій і кобальт, який росте в ціні через все більшу популярність електромобільного транспорту. Решта частки доводиться на розробку, виробництво і інвестиції в існуючі заводи. Строго кажучи, у компаній досить мало можливостей для оптимізації.

Утім, японці не втрачають оптимізму. У 2020-му СП змогло випустити майже півтора мільйона батарей, незважаючи на певні складнощі, які пов’язані з пандемією. Більш того, планується встановити нові виробничі лінії на заводах в місті Хімедзі. У перший рік вони дадуть додаткові 80 тисяч одиниць батарей з перспективою збільшення.

Раніше розповідалося про те, що китайський автовиробник представив батарею для електрокарів із запасом ходу в 1 млн км.

Наступна публікація