Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Депутати запропонували позбутися частини акцизів на ввезення авто з іноземною реєстрацією

У Верховній Раді зареєстрували нову ініціативу з пропозицією про зниження податків і звільнення від пенсійного збору.

Законопроект під номером 8487-1 дозволить заспокоїти шум навколо змін ставок, які були запропоновані Ніною Южаніной. Автори пропонують не ламати існуючу схему, а просто знизити ставки. Про це повідомляє UBR.

У пояснювальній записці роз'яснюють, що ставки можна знизити в 10 разів. Вийде, що залежно від віку та об'єму двигуна можна буде платити від 360 євро за дволітровий автомобіль з десятирічним стажем. Нинішні ж ставки зажадають виплату в розмірі понад 4,8 тисяч євро. А за машину не старішу за 5 років буде нараховано 0,1 євро за кожен кубометр об`єму.

При цьому нові автомобілі не залишаться без пільг. Депутати запропонували знизити ставку і для них. Так при реєстрації малолітражки за кожен кубометр об'єму доводиться платити 0,102 євро, а в перспективі залишиться тільки 0,63 євро.

Однак, такі ставки не будуть діяти на автомобілі з ворожої або окупованої території. Для них буде встановлено загороджувальні акцизи. І це торкнеться не тільки вироблених там автомобілів, але і привезених вживаних авто. Так за автомобіль 2013 року випуску і з мотором 1.5 доведеться заплатити 2 641 євро акцизного збору. І дія закону буде тривати до тих пір, поки окуповані території не повернуться під контроль української влади, зазначає UBR.

Крім того, новий законопроект позбавить власників при першій реєстрації автомобіля від збору у Пенсійний фонд.

Легалізація існуючих автомобілів на єврономерах теж передбачена і дозволить розмитнити машину за ставками акцизного збору. До того ж власникам автомобілів класу Євро-3 дадуть рік на оформлення всіх необхідних паперів та зняття їх з іноземної реєстрації, щоб в перспективі отримати право власності.

Автомобілям класу Євро-4 дадуть термін на легальне оформлення до 31 грудня 2020 року.

Зате для електрокарів новий законопроект пропонує повністю скасувати сплату акцизного збору та сплату ПДВ до кінця 2020 року.

Нагадаємо, що Ніна Южаніна вже висловилася проти нового законопроекту і попросила парламент розглянути пропозиції до кінця поточної сесії.

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції