Дослідники з'ясували, чому автопілот Tesla вбиває водіїв

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Автомобілісти абсолютно не розуміють, що мається на увазі під словом "автопілот".

Близько половини автомобілістів вважають, що автопілот Tesla повністю автономний і після його ввімкнення можна милуватися пейзажами або читати книгу.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Інститутом страхування безпеки на дорогах (IIHS) в США.

Дослідники поспілкувалися з двома тисячами автомобілістів і 48% з них переконані, що після активації автопілоту Tesla можна спокійно прибирати руки з керма електрокара. Ще більше опитаних вважають, що за дорогою можна взагалі не дивитися, а 6% відповіли, що можна навіть подрімати.

Тим не менш, так званий "автопілот" фактично всього лише система допомоги водієві і не передбачає повної автономії машини. Але Tesla використовує слово "автопілот" в рекламі електрокарів, і багато водіїв викривлено розуміють можливості електроніки авто.

Таку думку підтверджують і смертельні аварії на електрокарах Tesla. Так, нещодавно водій не стежив за дорогою і загинув, тому що Model 3 влетіла у вантажівку. Після інциденту Ілон Маск підкреслив, що навіть з ввімкненим автопілотом водій повинен тримати руки на кермі.

"Люди неправильно тлумачать терміни і припускають, що технологія допомоги водієві може зробити більше, ніж насправді", - також додав президент IIHS Девід Харк.

У дослідженні також говориться, що водіїв збентежили інші системи допомоги водієві, такі як Nissan ProPilot Assist, Super Cruise Cadillac, рекламований як "кермування без рук", і BMW Driving Assistant Plus.

Таке спотворення породжує все нові ризики для автомобілістів та пасажирів, оскільки все більше безпілотні технології проникають у машини. Це ставить під загрозу не тільки власників безпілотників, але й оточення.

Раніше згадувалося, що Tesla серйозно оновила автопілот в Model 3. Тепер у власників електрокарів активувалися функції автоматичного екстреного гальмування, запобігання бічних зіткнень, попередження про виїзд за смугу руху.

ВідеоПоліція австралійського штату Вікторія закуповує автомобілі Tesla

Автівка може розігнатися до сотні кілометрів на годину за 5 секунд. Перша машина вже в роботі, її тестують на предмет придатності для служби у різних регіонах штату. Перейти на електрокари вирішили через їхню екологічність та економічність.

Поліція австралійського штату Вікторія закуповує автомобілі Tesla

Залиште свій коментар

Вибір редакції