Дослідники зробили гучну заяву щодо вартості електромобілів

Дослідники зробили гучну заяву щодо вартості електромобілів

Associated Press

"Зелений" транспорт стає все популярнішим.

Аналітики зробили гучне припущення щодо вартості електромобілів до машин з ДВЗ.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на дослідження Bloomberg New Energy Finance.

Так, за інформацією аналітиків, витрати на виробництво електромобілів в Європі будуть нижчі за витрати на виробництво автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння до 2027 року. Електрокари стануть дешевше і до 2035 року можуть скласти 100% нових продажів.

"Електромобілі стануть реальністю для всіх нових покупців протягом шести років. Вони будуть дешевше автомобілів з ДВС для всіх, від чоловіка з фургоном в Берліні до сім'ї, що живе в румунському селі", - зазначила старший директор за транспортними засобами і електричної мобільності компанії Transport and Environment Юлія Полісканова.

Повідомляється, що автовиробники масово переходять на електричні та гібридні моделі, щоб знизити середні викиди до рівня, встановленого Європейським союзом в 1995 році - СО2/км. В іншому випадку компанії можуть зіткнутися з серйозними штрафами.

Згідно з дослідженням, електричний седан, який в 2020 році коштував близько 40 тисяч євро до вирахування податків, в 2026 році буде продаватися за тією ж ціною, що і модель з ДВЗ - близько 20 тисяч євро. Зниження вартості акумуляторів і використання виробничих ліній, призначених для виробництва електромобілів, в середньому здешевить їхню купівлю навіть без субсидій.

Дослідники також прогнозують, що продаж електромобілів на європейському авторинку може досягти 100% до 2035 року, якщо збільшити цільові показники викидів вуглецю в транспортних засобах і активізувати інші заходи для стимулювання ринку, такі як більш активне поширення зарядних станцій для електромобілів.

Як повідомлялося, згідно з дослідженням BСG, майже половина (47%) всіх легкових автомобілів, проданих в світі в 2025 році, будуть повністю електричними або гібридними.