Екологічні новації: у Мексиці безкоштовно видають напрокат велосипеди

Дата публікації
Перегляди
340
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Екологічні новації: у Мексиці безкоштовно видають напрокат велосипеди

Фото: https://2plus2.ua/dzhedai-voiny-dorog

Все, що треба для безкоштовної оренди велосипеда - наявність паспорта.

Пандемія неабияк вплинула на життя мексиканців. Більшість ыз них просто відмовилася від громадського транспорту і пересіла на двоколісний, а це своєю чергою спровокувало стрімкий розвиток велоінфраструктури.

Те, що дійсно одразу вражає, що тут люди спортивні і скрізь багато людей на велосипедах. Як працює незвична система, дізнавалися в ефірі програми “ДжеДаі” на телеканалі 2+2.

Тут вам і окремі велосмуги, і спеціальні світлофори, і навіть парковки в метро. Найкращий приклад велоінфраструктури – доріжка через перехрестя зеленого кольору, де велосипедист може проїжджати через головну дорогу і їхати собі далі. Окрім розвиненої велоінфраструктури, в Мехіко й дуже багато точок прокату. Деякі з них - взагалі безкоштовні.

Вже кілька років працює система, за якою ви можете приїхати на велопрокат і взяти безкоштовно велосипед на три години. Головне - мати з собою паспорт. На відміну від України, велосипедистів тут сприймають, як повноцінних учасників руху.

У Мехіко з повагою ставляться до водіїв двоколісних. Нещодавно був випадок, коли людина їхала центральною дорогою і там ще не було велодоріжки. Тоді один із водіїв притримав весь натовп, щоб вона могла перелаштуватися на правий бік, де вже без проблем можна їхати.

Ба більше - на велосипедах активно пересувається й місцева поліція. План міської мобільності, ухвалений в Мехіко ще 2014 року, поставив інтереси пішоходів та велосипедистів на вершину піраміди пріоритетів. Тому недивно, що велосипедисти в місті почуваються дуже комфортно.

Така велосипедизація рятує екологію Мехіко, вважають міські чиновники. Ця тема для міста, де щодня їздять 6-ть мільйонів авто - надзвичайно актуальна.

Стрімкий розвиток велосипедної інфраструктури у Мексиці: ровер можна взяти напрокат безкоштовно

Стрімкий розвиток велосипедної інфраструктури у Мексиці: ровер можна взяти напрокат безкоштовно

Нагадаємо, що у Лондоні заборонили електросамокати та моноколеса.

Наступна публікація