Перейти до змісту
Експерт розповів, коли Росії загрожує повна втрата дизельного ринку України

Україні радять нарощувати поставки з ЄС та розвивати ринок авто на альтернативних видах пального.

Україні не загрожує дефіцит дизельного пального після скорочення поставок з Росії, а протягом 3-5 років у країні можуть повністю відмовитись від поставок з РФ.

Про це в ефірі "Обозревателя" розповів експерт Центру Разумкова Максим Білявський.

За його словами, наразі збільшились поставки дизпалива через морські термінали та з Європи. Більше того, він переконаний, що уже восени, а може й раніше, відновляться поставки пального з Росії.

При цьому він зазначив, що Україна, якщо проведе вмілі переговори з ЄС, може збільшити поставки дизпального із європейських нафтопереробних заводів, оскільки вони наразі постачають пальне у Венесуелу через складнощі у регіоні. Частину цих потоків, нібито, можна направити до нас.

Також Білявський навів і другий варіант – провести переговори з партнерами із Прибалтики та Білорусі.

На його думку, поступово Україна зможе відмовитися від дизпалива Росії.

"На мій погляд, в найближчі 3-5 років. Але для цього потрібна системна робота", - говорить Білявський.

За його словами, дизпальне – одне з найдешевших моторних палив для авто, а його альтернативою може стати пропан-бутан. Крім того, попит на дизельне пальне можна знизити за рахунок електрокарів.

Раніше учасник ринку розповів, що робить Україну головним імпортером російського пального. Назаренко вважає, що закони про ввезення старих авто просувають прихильники російських нафтовиків.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин