Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експерти розповіли, чому акумулятори зроблять електрокари "золотими"

Безповоротне зростання цін на літій-іонні батареї підштовхує виробників збільшувати ціни на електромобілі.

Ціна електромобілів у майбутньому знизиться, лише якщо зменшити використання в акумуляторах кобальта. Його вартість постійно зростає разом із попитом, а ринок поставок залишається дуже закритим.

Так, не дивлячись на незначне падіння кобальта у ціні, автовиробникам варто розвивати інноваційні технології для створення електробатарей, повідомляє аналітичне агентство Blogs.

Справа у тому, що лише від вересня 2016 до липня 2018 вартість кобальта виросла на 160%. При цьому незначне падіння елемента у ціні пов’язане із зменшенням поставок до Китаю. Натомість зростання вартості зумовлене тим, що головним і ледве не єдиним експортером є Конго. Така монополія не лише дозволяє штучно підвищувати ціни, а й викликає перебої із поставками.

Варто пригадати, що раніше кобальт уже підіймався у ціні, але не у таких масштабах. Так, із 1915 року відзначають чотири буми: 1917-1922 – на 30%, 1978-81 – ціна зросла на 54%, 1995-96 – на 36% і тепер лише за 2016 – на 50% й продовжує зростати із того часу.

Графік, кобальт
blogs.informpskov.ru

Разом із тим дешевшає речовина приблизно на 4,8% на рік, протягом останнього століття, що дещо зменшує вплив глобальних стрибків у вартості.

Так, враховуючи швидкість розвитку технологій можна розраховувати, що вдасться відмовитись від використання кобальту чи літій-іонних батарей, або хоча б зменшити його коефіцієнт. Тільки нові дослідження у галузі акумуляторних технологій дозволять суттєво знизити ціну на електромобілі загалом.

Раніше детально пояснювалось, чому виробників електрокарів очікує катастрофічна нестача батарей. За прогнозами, до 2020 року у світі буде 30 мільйонів електромобілів, які треба буде постачати акумуляторами, а також зарядними станціями, яких і так не вистачає у деяких передових країнах.

Залиште свій коментар

Вибір редакції