Електрокари подешевшають? У світі епічно обвалилися ціни на літій для батарей

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вартість сировини для акумуляторів знизилася через зростання пропозиції і зниження попиту на нього.

У світі на 30% знизилася вартість ключової сировини для виробництва акумуляторів для електрокарів – літію.

Про це повідомляє Bloomberg NEF.

Повідомляється, що за 2015-2018 роки ціни на цей м'який сріблясто-білий метал зросли майже втричі. Причиною для подорожчання сировини став її дефіцит на світовому ринку і одночасно зліт інтересу до електрокарів у світі. За цей період світовий автопарк машин на електриці досяг позначки в п'ять мільйонів.

Тим не менш вже 2019 року пропозиція зросла, оскільки безліч компаній відкрили заводи з видобутку літію і виробництву акумуляторів. Так, тільки в Австралії з'явилося шість підприємств від 2017 року.

Водночас за останній рік на головному світовому авторинку – Китаї – вперше за кілька десятиліть був зафіксований спад продажів машин. Як наслідок автогіганти вгамували свої амбіції і стали обережніше інвестувати кошти.

Загалом саме частка електрокарів в загальних продажах машин у Китаї за перші шість місяців 2019 року зросла приблизно на 90%. Хоча такий показник вражає, він все ж наполовину менший від неймовірного зростання 2017-2018 років.

Між тим, очікується, що виробництво літію в Австралії, провідному світовому виробнику, зросте приблизно на 23% протягом наступних двох років.

Разом з тим добувачі літієвої руди зіткнулися ще з однією проблемою: світові потужності, які можуть переробляти руду в літієві матеріали, не досить розвинені. Введення в експлуатацію нових заводів сповільнюється через надто агресивні темпи виробництва і бюрократичні нюанси різних країн.

Все це загалом призвело до того, що виробники акумуляторів і добувачі літію були змушені спустити ціни на свій товар. Як наслідок головний "інгредієнт" для виробництва електрокарів впав в ціні на 30%.

Поки що невідомо, чи спричинить це здешевлення самих авто на електриці.

Варто відзначити, що низка виробників готується нарощувати виробництво електромобілів. Тому, невідомо, як надалі поведе себе ціна на літій, коли попит на нього почне рости.

Зокрема Volkswagen заявив, що запустить завод потужністю 330 тисяч електрокарів на рік. На підприємстві будуть випускати електромобіль ID.3.

Залиште свій коментар

Вибір редакції