Електрокари в Європі не врятують світ від екологічної катастрофи – експерт

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Повна електрифікація європейського автопарку мізерно знизить забруднення повітря.

Якщо всі автомобілі в Європі замінити електрокарами, то кількість шкідливих викидів у світі скоротиться всього на 0,4%.

Про це повідомляє AutoExpress з посиланням на висловлювання гендиректора профільного агентства CLEPA Роберто Вавассорі.

За його словами, зосередження уваги на розвитку парку електромобілів, можливо, не матиме такого великого впливу на скорочення викидів CO2, як прийнято вважати.

Річ у тім, що шкідливі викиди від паливних авто складають лише 7% від загального обсягу світових забруднень. При цьому в Європі зосереджено 10% автомобілів на паливі та бензині. Водночас ще 66% перебувають у Китаї, Америці та Індії.

Так, якщо всі авто Європи замінити на електрокари, то це скоротить світові викиди від авто всього на 0,7%.

За словами Вавассорі, це ще не все, адже варто врахувати і викиди CO2 від підприємств інших галузей. Зазначений коефіцієнт буде ще меншим через використання викопного палива поза автопромом і опуститься до показника 0,4%.

Загалом, транспорт, виробництво електроенергії і важка промисловість є трьома найбільшими джерелами викидів CO2 у світі. Якщо всі ці галузі стануть більш екологічними, то вдасться відтермінувати катаклізми, які наближає глобальне потепління.

Раніше згадувалося, що електробуси шкодять світовому ринку нафти більше, ніж електрокари. Великогабаритний транспорт споживає менше палива у світі, ніж легковики.

Залиште свій коментар

Вибір редакції