Фахівці розповіли, коли потрібно змінювати мастило в механічній коробці передач

Фахівці розповіли, коли потрібно змінювати мастило в механічній коробці передач

pixabay.com/Foundry

Зневага цим може призвести до недешевого ремонту.

Автомобілістам розповіли, коли саме потрібно змінювати мастило в механічній коробці передач.

Про це йдеться в Avtosota.

Заміна мастила в коробці передач багатьма автовласниками сприймається як необов’язкова процедура, на якій можна заощадити. Зневажливе ставлення до трансмісії загрожує швидким виходом коробки передач з ладу і подальшим дорогим ремонтом.

Будь-яка технічна рідина в усіх представлених на ринку автомобілях не вічна. Це стосується, зокрема, мастила, залитого в трансмісію. Навіть якщо виробник стверджує, що рідина розрахована на весь термін служби вашого автомобіля, це не більше ніж лукавство.

Існує декілька причин для заміни мастила: воно старіє, забруднюється, погіршується охолодження, потрапляє пил та вода. Загалом, помітити неполадки в цьому можна на ранній стадії.

Злите з коробки передач мастило може багато розповісти автовласникові про стан основних компонентів трансмісії – шестерень, вилок і синхронізаторів. Темне, почорніле масло, – ще не привід для паніки. Куди гірше, якщо в злитому трансмісивному мастилі помітні кольорові розводи. Вони виникають через наявність в змащувальному матеріалі продуктів зносу деталей з кольорових металів – алюмінію, бронзи, латуні. Великий вміст такого роду домішок в трансмісивному маслі може натякати на швидкий вихід з ладу коробки передач або на прийдешні проблеми з перемиканням коробки.

Інтервали заміни трансмісійного мастила можуть сильно варіюватися залежно від конкретної моделі коробки передач і від бренду, що її розробив. Прямої вказівки по інтервалах заміни в інструкції до автомобіля може зовсім не бути. Проте, залишати мастило в коробці передач без уваги точно не варто. Заміну рідини в цьому випадку рекомендується проводити під час "великого" ТО – один раз на 60-100 тисяч км. Підвищити ресурс трансмісії і полегшити її роботу можна, скоротивши цей інтервал приблизно вдвічі.

Раніше були названі погані звички водіїв, які можуть "вбити" механічну коробку передач раніше терміну.