Група крові, згода або незгода на донорство: водійські посвідчення в Україні матимуть новий вигляд

Група крові, згода або незгода на донорство: водійські посвідчення в Україні матимуть новий вигляд

Кабінет міністрів затвердив нові бланки посвідчень водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

В Україні бланки посвідчень водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу матимуть новий вигляд. Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів України у середу, 16 вересня.

Бланки повністю адаптовані до міжнародних вимог. Про це повідомляє пресслужба МВС.

Так, Кабмін затвердив постанову "Про затвердження зразків бланків і технічних описів національного та міжнародного посвідчень водія, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, тимчасового реєстраційного талона транспортного засобу та зразка розпізнавального автомобільного знака України та внесення змін до деяких постанов Кабінету міністрів".

"Цією постановою ми привели документи у відповідність до європейських вимог. Новий зразок також на пластиковій карточці. Він тримовний (українською, англійською, частина – французькою мовами), чинний на території всієї Європи та в багатьох країнах світу. Відтепер на посвідченні - група крові (резус-фактор) водія. Це дозволить лікарям оперативно надавати першу медичну допомогу потерпілим у разі ДТП. Також будуть вказані дані згоди або незгоди на донорство", - сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Водночас, інформація про надання згоди або незгоди на посмертне донорство, групу крові (резус-фактор) до посвідчення водія вноситься лише за письмовою згодою особи.

"Нове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу - документ, який повністю відповідає міжнародним вимогам. Він передбачає додавання позначки щодо відповідності авто екологічним нормам "Євро-2" – "Євро-6" або іншому рівню", - зазначається в повідомленні.

Постановою передбачено, що національне та міжнародне посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, тимчасовий реєстраційний талон транспортного засобу, видані до набрання чинності цією постановою, є чинними протягом строку, на який їх було видано.

нові бланки посвідчень водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу
Міністерство внутрішніх справ України

У Головному сервісному центрі МВС уточнили, що послуга з заміни посвідчення коштує 219 грн.

Нагадаємо, що МВС України вирішило нагадати важливі правила автомобілістам щодо водійського посвідчення.

Відео Експеримент ТСН: чи відповідають державним нормам 3D-номери для автомобілів

Привабливі та популярні, але чи законні 3D-номери? Вони відрізняються від звичайних літерами, які виступають на кілька міліметрів і створюють об'єм. Іноді навіть можуть світитися. Але видають такі не правоохоронці, а приватні компанії. ТСН вирішила провести експеримент: замовила такі номери і повезла їх до експерта.

Експеримент ТСН: чи відповідають державним нормам 3D-номери для автомобілів

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів