Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Криза у Туреччині призвела до обвалу авторинку на понад 30%. Автогіганти шоковані

У Туреччині повально дорожчають автомобілі через обвал держвалюти.

За 2018 рік в автогігантів Ford, Toyota і Fiat Chrysler Automobiles та ще низки компаній утричі обвалились продажі легкових автомобілів у Туреччині.

Спад спричинила криза, знецінення ліри та, як результат, ріст вартості автівок, пише AutoNews.

Виробники випускають чимало автомобілів у Туреччині, але це мало допомагає вплинути на ціни у країні, бо частину деталей заводи все ж купують за євро.

Більше того, за прогнозами, 2019-го року продажі на турецькому авторинку скоротяться майже вдвічі до 550 тисяч від рекордного мільйона, який виробники досягли у 2015-2016 роках. При цьому компанії будуть змушені зменшити свої доходи від кожного автомобіля, щоб не втратити ще більшу частину ринку.

Toyota на заводі у Туреччині випускає модель Corolla для місцевого ринку і експорту. Крім того, нещодавно Toyota інвестувала $ 400 мільйонів для виробництва CH-R у країні. При цьому Туреччина спочатку була обрана через дешеву електроенергію, близьке розташування до Європи та Близького Сходу. Однак, після початку кризи, обсяг продажів Toyota знизився на 19% до 30 тисяч.

Складна ситуація складається і у Ford, яка будує на своєму турецькому заводі фургони Transit Custom/Tourneo Custom. Автомобілі раніше стабільно утримували 25% авторинку свого сегменту. Тепер же продажі стрімко падають. Ford скотився у продажах мінівенів та легковиків на 39% від минулорічних до орієнтовно 57 тисяч на рік.

Крім того, продажі автомобілів Renault і Dacia в Туреччині впали на 34% до 101 тисячі у перші 11 місяців 2018 року. Обсяг Fiat Chrysler впав на 42% до 60 тисяч.

Нагадаємо, що акції Tesla подорожчали на 4% після змін у раді директорів. Раду поповнили два впливових учасники.

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції