Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Гіперкар отримав потужність у дві тисячі "коней".

Компанія Lotus представила свій перший електричний гіперкар Evija, який за сумісництвом став першою новою моделлю марки за останнє десятиліття.

Назва автомобіль отримав від імені Єва і означає "перший в існуванні" або "живий", пише Jalopnik з посиланням на слова представників марки.

За попередніми даними, електромотор суперкара видає 2000 к. с. і 1630 Нм крутного моменту. Така потужність дозволяє розігнати Evija до сотні всього за 3,0 секунди, а максимальна швидкість складає понад 320 км/год.

Lotus також повідомляє, що запас ходу Evija становить 400 кілометрів, згідно комбінованого циклу WLTP.

Lotus Evija_3
Lotus

У пресслужбі англійської марки повідомили, що під час проектування кузова гіперкара акцент було зроблено на аеродинаміку авто. Так, пластина капота нагадує попередні моделі, але вона була спроектована саме так, щоб максимально направляти повітря над електрокаром. Водночас повітрозабірники у нижній частині носа Evija пропускають повітря через весь кузов і випускають ззаду.

Така конструкція була задумана для того, щоб жоден кіловат енергії не був витрачений марно і працював на прискорення авто.

Салон гіперкара вийшов досить аскетичним, але елегантним. Так, між кріслами розташована діагональна панель-пульт, яка з'єднує панель приладів з підвищенням між кріслами. Під нею залишено вільне місце, призначення якого не розкрито. На приборці зберегли тільки один дисплей, а всі клавіші були винесені на бічній пульт і кермо.

За попередніми даними, виробництво 130 Evijas буде налагоджено на заводі в Англії. Спочатку будуть випускатися тільки ліворульні спорткари, а дозвіл на продаж у Lotus є лише для Європи. Коштуватиме авто близько 1,9-2,5 млн доларів без урахування податків.

Lotus Evija_1
Lotus

Раніше Bentley представила розкішний тисячесильний електрокар. Прототип обладнаний автопілотом і помічником, що розмовляє.

Залиште свій коментар

Вибір редакції