Митники роз’яснили нові правила для розмитнення "євроблях"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Фіскальна служба описала, чого чекати під час розмитнення авто.

У фіскальній службі відповіли на найактуальніші запитання щодо нових правил розмитнення автівок та, зокрема, "євроблях".

Повідомлення з’явилося на сайті ДФС України.

1. Для митного оформлення авто із Європи під час тимчасового ввезення, транзиту чи за простроченого транзиту потрібна митна декларація, яка подається митним брокером. Крім цього, потрібні:

  • техпаспорт або інші реєстраційні документи,
  • договір купівлі-продажі або документи, які дозволяють розпоряджатись автівкою чи підтверджують право власності,
  • документами, що підтверджують вартість придбаного автомобіля: договір купівлі-продажу, інвойс, банківські або інші платіжні документи, експортна декларація або довідкова інформація щодо вартості аналогічних авто у країні експорту. У цих документах повинні бути зазначені дата продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна автомобіля, його модель, рік виготовлення, а також ім’я та прізвище особи, якій продано автомобіль.

2. Митне оформлення можна здійснити на будь-якій митниці України. Для огляду авто його також обов’язково потрібно представити.

3. Власникам авто на єврономерах не обов’язково виїжджати з країни, щоб пройти розмитнення. Достатньо подати необхідні документи і пред’явити машину у будь-яку митницю.

4. Авто на "євробляхах" може розмитнити не та людина, яка перетнула на ньому кордон. Для цього потрібно мати документи, що підтверджують право власності або право розпоряджатись цим транспортом.

5. За знижкою на розмитнення "євроблях", яка діє протягом 90 днів, можна скористатись всього один раз. Тобто один громадянин може розмитнити одне легкове авто.

6. Подання попередньої митної декларації та гарантування сплати митних платежів є обов’язковими для українців, які вирішили ввезти авто на єврономерах у режимі транзиту. За інших обставин грошова застава – це лише один із видів "перестраховки" митниці.

7. Для імпорту автівки до України кожен може подати документи сам або скористатись послугами митного брокера. Простіше звернутись до митного брокера, оскільки для заповнення митної декларації потрібно володіти певними знаннями та мати профілеве програмне забезпечення. Крім того, паперова декларація подається у супроводі електронної.

Неправильне заповнення митної декларації може призвести до складання протоколу про порушення митних правил.

8. Власники "євроблях", які раніше сплатили штраф за прострочення транзиту чи режиму тимчасового ввезення, все одно зобов’язані сплатити 8500 гривень за новим законом під час оформлення автівки в режим імпорту. Вони сплачуються одночасно з митними платежами і в такому самому порядку.

Нагадаємо, що власники "євроблях" розійшлись у поглядах на розмитнення. Деякі "євробляхери" просто залишають авто у Польщі, щоб не перереєстровувати їх.

ВідеоЯк правильно переоформити автівку з іноземною реєстрацією

 В Україні почали розмитнювати автомобілі на іноземній реєстрації. Першу "євробляху" перереєстрували у Чернівцях, повідомляють в Державній фіскальній службі. Переоформлення коштувало власнику автомобіля, який мав німецьку реєстрацію, майже 50 тисяч гривень. Але як розмитнити автомобіль, куди йти і які документи потрібно мати при собі, знає далеко не кожен власник авто на єврономерах. Сніданок розбирався в ситуації. 

Як правильно переоформити автівку з іноземною реєстрацією

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції