Названий ефективний спосіб продовжити життя літніх шин

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Особливо це стосується в спекотну погоду.

Експерти назвали простий та ефективний спосіб зберегти літні шини автомобіля.

Про це йдеться в Твоя машина.

Зазначається, що влітку експлуатувати машину набагато простіше, ніж взимку. Однак для ресурсу коліс їзда в теплу погоду цілком може виявитися набагато небезпечнішою зимового водіння.

При підвищенні температури колеса на кожні 8 градусів, тиск в ньому зростає на 0,1 бар. Припустимо, вранці перед поїздкою ми накачуємо покришки до необхідного тиску. Для більшості легковиків він становить приблизно 2,4 атмосфери. При цьому в колесі виявляється повітря з температурою, в 20 градусів. Після цього ми вирушаємо в дорогу. При русі повітря всередині колесо починає нагріватися.

Лабораторні дослідження показують, що при швидкостях 70-100 км/год і 25 градусів за бортом температура в покришці підвищується до 60-80 градусів. Якщо на вулиці не 25 градусів, а всі "35 в тіні", то зростання буде ще більш істотним. Відповідно збільшується і тиск. В результаті ми маємо шини, перекачані на 0,5-0,7 атмосфери – до 3 атмосфер і вище. Чим це небезпечно?

По-перше, різко збільшується знос в центральній частині протектора, оскільки під впливом надлишкового внутрішнього тиску він приймає опуклу форму.

По-друге, машина на перекачаних колесах стає більш жорсткою. Удари від абсолютно всіх нерівностей прямо передаються на підвіску, рульове колесо і п’яту точку водія. Керованість авто на перекачаних колесах теж помітно падає.

З усього цього висновок напрошується сам: влітку, особливо в сильну спеку, покришки слід злегка недокачувати. Хоча б на 0,2-0,4 атмосфери нижче рекомендованого в керівництві по експлуатації машини рівня. Зрозуміло, це більшою мірою слід робити тоді, коли планується тривалий пробіг на високих швидкостях.

Залиште свій коментар

Вибір редакції