Названо основні причини виходу з ладу автомобільного акумулятора

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Названо основні причини виходу з ладу автомобільного акумулятора

Associated Press

Про цю проблему частина водіїв згадує, коли машина не заводиться.

Складено список основних причин, які можуть вплинути на вихід із ладу автомобільного акумулятора.

Про це повідомляє AutoOboz.

Так, більшість водіїв згадують про акумулятор тільки, коли двигун відмовляється заводитися, а трапляється це найчастіше в холодну зимову пору. Однак літня спека – не менше небезпечна для АКБ.

Літня спека з екстремально високими температурами може привести до втрати заряду акумулятора. На жаль, проблему часто неможливо виявити, поки не стане занадто пізно. Як запобігти проблемі:

  • за можливостю уникайте парковки автомобіля на сонці;

  • регулярно перевіряйте ступінь зарядки АКБ, а у разі необхідності підзаряджайте. Мінімальний показник напруги розімкнутого ланцюга повинен бути не менше 12,5 В, а в ідеалі – 12,7В;

  • періодично оглядайте стан клем – вони повинні бути не окисленими;

  • тримайте під контролем стан генератора;

  • під час поїздок на великі відстані не допускайте перезарядки батареї. Для цього, наприклад, можна їхати з включеними фарами, під час стоянки включати максимальну кількість приладів, які споживають електроенергію. 

Якщо батарея все-таки потребує заміни, установку нової краще довірити професіоналам. Адже акумулятор тісно пов'язаний з іншими електронними компонентами в автомобілі. Якщо електричне коло між АКБ і комп'ютерною системою автомобіля порушено, дані в блоках управління та інформаційно-розважальних системах можуть бути втрачені. Електронні компоненти, такі як радіоприймачі і вікна, можливо, буде потрібно перепрограмувати.

Багато водіїв думають, що під час вимкненого двигуна споживання електроенергії не витрачається. Це не вірно. Деяким системам, таким як сигналізація та замки, функції безключового доступу та навігації, потрібна електрика, навіть коли автомобіль припаркований. Саме тому після простою в гаражі протягом декількох тижнів автомобіль може не завестися. Найчастіше подібна неприємність трапляється в холодну погоду або якщо батарея стара. Як запобігти проблемі:

  • якщо автомобілем довго не користувалися, акумулятор потрібно перевірити та зарядити за необхідності за допомогою спеціального зарядного пристрою (найкраще – в умовах СТО та під контролем фахівців);

  • водіння автомобіля один раз на тиждень протягом як мінімум 40 хвилин може допомогти запобігти проблемам з запуском.

Під час водіння в умовах "дім-робота-магазин", коли автовласник проїжджає тільки короткі відстані, акумулятор не може повністю перезарядитися. Навіть якісний і ємний акумулятор в таких умовах може передчасно вийти з ладу. Як запобігти проблемі:

  • хоча б раз на місяць вирушайте в далекі поїздки на автомобілі, щоб зарядити акумулятор через генератор.

Зі збільшенням віку АКБ потужність акумулятора може знижуватися через корозію та сульфатации, які можуть перешкоджати правильній зарядці. Як запобігти проблемі:

  •  регулярно перевіряйте акумулятор, щоб гарантувати належний рівень заряду та працездатність АКБ.
Наступна публікація