"Нинішня ціна буде за щастя". Аналітик спрогнозував вартість пального після обвалу ринку нафти

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Експерт розповів, що ціни на АЗС можуть знизитись на 10-15% чи навпаки вирости.

Після обвалу вартості нафти майже на третину в Україні можна розраховувати лише на 10-15% зниження цін на пальне.

Таку думку висловив директор "Консалтингової группи А-95" Сергій Куюн на своїй сторінці у Facebook.

Він пише, що нафта складає орієнтовно 30-40% у складі бензину і дизельного пального. Виходячи з цього, зазначає Куюн, варто стежити за цінами нафтопродуктів, а не нафти.

"Одразу скажу, що це не буде 30%. Нафта – лише одна складова у ціні нафтопродуктів, що займають понад 30-40%. Відповідно зниження цін на нафтопродукти має скласти 10-15%. У нашому випадку треба стежити за котируваннями нафтопродуктів, а не нафти, темпи змін не завжди пропорційні", - написав експерт.

Він також зауважив, що зниженню вартості пального на АЗС заважатиме ще одна негативна тенденція. Куюн пише, що разом зі спадом вартості нафти зазвичай обвалюється продажі металургічної і аграрної продукції, а це важливі для України експортні одиниці.

Така ситуація, на думку експерта, знизить приплив іноземної валюти до України, а тому вона почне рости у вартості. Як наслідок, почнуть дорожчати і імпортні товари, зокрема бензин і дизельне пальне.

У підсумок Куюн додав, що у тому разі, якщо курси валют залишаться на місці, то вартість дизельного пального може упасти до 20 грн/літр. У протилежному випадку "нинішня ціни буде за щастя". Наразі вартість дизпального складає у середньому 25,8 грн/літр.

Нагадаємо, що українські автозаправки потрапили під приціл Антимонопольного комітету. АЗС порадили знизити вартість пального відповідно до змін на ринку нафтопродуктів.

Нефть на треть дешевле. Что будет с ценами на топливо в Украине? Всем хочется простых ответов, но их не будет....

Опубликовано Sergey Kuyun Понедельник, 9 марта 2020 г.

Залиште свій коментар

Вибір редакції