Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Інноваційний пікап оснащений технологією підтримки водія ProPILOT і телескопом.

Розроблений у Великобританії, у співпраці з Європейським космічним агентством (ESA), концептуальний Nissan Navara Dark Sky функціонує як мобільна астрономічна лабораторія, в якій представлений перший в світі телескоп обсерваційного класу на позашляховому автомобілі.

Nissan Navara Dark Sky допомагає астрономам проводити спостереження за Всесвітом з важкодоступних, так званих "темних ділянок" - далеко від нічного сяйва міських вогнів. ESA відображає зірки з безпрецедентною точністю, використовуючи супутник Gaia, який вже спостерігав більше мільярда зірок.

"У Європі майже чверть наших клієнтів Navara регулярно користуються буксируванням. Використовуючи технології Nissan Intelligent Mobility, ми хотіли побудувати самий передовий і здатний пікап для задоволення їх потреб. Результатом стала концепція Nissan Navara Dark Sky, і в майбутньому ми маємо намір зробити буксирування більш простим і впевненим для всіх наших клієнтів", - повідомив глава бізнес-підрозділу LCV, Nissan Europe, Паоло Детторе.

Автомобіль включає в себе безліч інтелектуальних функцій, які були модернізовані для задоволення потреб клієнтів комерційних автомобілів: ProPILOT, Система Intelligent Around View Monitor для підтримки буксирування і камерами кругового огляду, визначення мертвих зон, інтелектуальне вирівнювання зчіпного пристрою, а також оснащений переносними акумуляторними батареями Nissan, які використовують електричну технологію, як у електрокарі Nissan Leaf для забезпечення допоміжного джерела живлення.

"Телескопи, подібні таким у трейлері необхідні в дослідженнях планет і зірок в нашій галактиці, що дозволяє проводити наступні кампанії на Землі з допомогою даних Gaia", - зазначив старший менеджер місії ESA доктор Фред Янсен.

Причіп, який оснащений механізованим дахом для захисту телескопа і забезпечує доступ при спостереженні за зірками, містить сучасний телескоп Planewave та інше астрономічне обладнання з батарейним блоком, як в автомобілі, так і в трейлері. Батареї дозволяють використовувати ноутбуки та наукове обладнання в автомобілі, не розряджаючи батарею, хоча є вбудований Wi-Fi і передавач телевізійного сигналу, якщо потрібна широкомовна передача.

Всередині освітлення автомобіля було замінено на червоне, так як червоний колір впливає на нічне бачення людей. Світловідбиваюча обробка була використана на важливих частинах інтер'єру автомобіля, щоб полегшити доступ при слабкому освітленні без необхідності використання підсвічування.

Під капотом залишилася силова установка пікапа Navara: дизельний агрегат на 2,3 літра з віддачею в 187 к. с. Відмінністю від звичайної версії є лише збільшений на 140 мм кліренс, поліпшує прохідність, а також великі колеса з внедорожною гумою.

Nissan Navara Dark Sky не піде в серійне виробництво, але деякі технології будуть використані на стандартних пікапах.

Нагадаємо, що в Ганновері представили концептуальний автомобіль Renault EZ-Pro. Концепт може рухатися абсолютно без участі водія, перевозити пасажирів і вантаж.

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції