Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Норвегії на електрокари припала третина проданих авто 2018 року

Норвежці – світові лідери у сфері електромобільності.

2018 року майже кожен третій проданий у Норвегії новий автомобіль був електрокаром.

Про це в середу, 2 січня, повідомила незалежна автомобільна організація "Норвезька дорожна федерація" (NRF).

За даними NRF, загалом упродовж минулого року в Норвегії реалізовано 148 тисяч нових машин. На автомобілі з електроприводом припало 31,2 % усіх проданих торік нових автівок. Ще 2017 року частка електрокарів у продажах у країні становила 20,8%. Однак значно виразніше про зростання обсягів продажів електромобілів свідчить порівняння з показниками 2013 року: ще п'ять років тому у Норвегії на електрокари припадало 5,5 % продажів.

З метою скоротити обсяги викидів шкідливих речовин у атмосферу уряд Норвегії звільнив власників електромобілів практично від усіх податків та зборів, пов'язаних з користуванням.

Крім того, власникам електрокарів надається й така перевага, як безкоштовне паркування. Попри те, що Норвегія є сьогодні найбільшим експортером нафти та газу серед європейських країн, у ній зафіксовано найвищі продажі електрокарів у світі в розрахунку на кількість населення.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), яке враховує у своїй статистиці й гібридні автомобілі, 2017 року у цій скандинавській країні частка екологічних автомобілів у продажах становила 39 % - найвищий показник на планеті. На другому місці в 2017-му була Ісландія з 12 %, у сусідній Швеції цей показник становив близько 6 %.

Раніше уряд Норвегії ухвалив рішення з 2025 року заборонити реєстрацію нових автомобілів, які оснащені двигунами внутрішнього згоряння.

Крім того, раніше уже з’ясувалось, коли найбільше електрокарів українці купили за 2018 рік. Міністерство інфраструктури України опублікувало інфографіку, яка відображає покупки за кожен місяць.

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Вибір редакції