Обдурити не вийде: Tesla запатентувала нову систему для водіїв, які не люблять пристібатися

Обдурити не вийде: Tesla запатентувала нову систему для водіїв, які не люблять пристібатися

Associated Press

Усе заради безпеки.

Компанія Tesla отримала патент на нову розробку, яка не допустить поїздок з непристебнутим ременем безпеки.

Про це повідомляє USPTO.

Зазначається, що ця система отримала назву Improper seatbelt usage detection (ISUD), не дозволить машині рушать з місця, якщо зафіксує некоректне використання ременя безпеки.

Цікаво, що Tesla подала заявку на патент ще в 2019-му, проте отримала його тільки зараз. За дивним збігом, видача документа збіглася з низкою інцидентів і розслідувань, пов’язаних з безпекою електричних авто.

У 2020-му в Мережі з’явилося відео, на якому блогер спочатку вдав, що спить за кермом Tesla, а потім і зовсім приліг на задньому дивані, накрившись ковдрою. Автопілот електричного авто цьому значення не надав і продовжив рух з порожнім кріслом водія, як ні в чому не бувало.

Однак особливої ​​гостроти проблема набула в квітні 2021-го внаслідок фатальної аварії, під час якої за кермом розбитої Tesla нікого не було. Після дивної події експерти Consumer Reports провели експеримент і змогли довести, що машину нескладно "обдурити" і змусити їхати без водія.

ISUD покликана усунути ці недоліки. Система покладається на інформацію з датчиків, вбудованих в крісла і сам ремінь безпеки. Якщо ISUD виявить, що ремінь безпеки пристебнутий неправильно, вона відобразить відповідне повідомлення на екрані системи мультимедіа, надішле повідомлення на телефон власника або включить звуковий сигнал. Водночас електрокар не зрушиться в місця.

Коли саме система Improper seatbelt usage detection буде впроваджена в майбутні машини Tesla, поки невідомо.