Подорож на автомобілі: названі основні поради для безпечної поїздки

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Подорож на автомобілі: названі основні поради для безпечної поїздки

www.pexels.com/punchbrandstock

Це допоможе мінімізувати ризики в дорозі.

Через карантинні обмеження, пов'язані з пандемією коронавірусу, авіасполучення дещо обмежено.

Одним із варіантів подорожі залишається автомобіль, на якому можна вирушити в рамках своєї країни куди завгодно. Автовласники в будь-який момент можуть обрати маршрут та поїхати на відпочинок. Утім, задля безпечної поїздки потрібно дещо знати.

Аби мінімізувати ризики в дорозі, Ukr.Media склало основні поради для безпечної поїздки на автомобілі.

Однією з таких є перевірка технічного стану авто.

Насамперед, в розпал спекотного літнього сезону важливо перевірити технічний стан автомобіля: якщо потрібно, зробити плановий ТО, перевірити систему охолодження та простежити за рівнем охолоджуючої рідини.

Також обов'язково потрібно переконатися в справності акумулятора, перевірити й за необхідності замінити гальмівні колодки і диски, перевірити систему кондиціонування — відмова на сонці кондиціонера може серйозно зіпсувати враження від поїздки. І безумовно — перевірити термін придатності і оновити препарати в автомобільній аптечці.

Важливим критерієм щодо безпечної поїздки є шини.

Їзда розпеченим асфальтом — серйозне випробування для шин, тому варто вибирати тільки якісні літні шини, які забезпечать безпеку в далекій дорозі. Плануючи свій маршрут, буде не зайвим зазначити на ньому найближчі шинні центри — в разі проблем з автомобілем, кваліфіковані фахівці зможуть виконати якісний ремонт.

Перед подорожжю уважно вивчіть прогноз погоди, адже дощ може доставити вам чимало клопоту.

Як наслідок, потрібно перевірити стан склоочисників і створити невеликий запас рідини для омивача.

Їзда в дощ небезпечна калюжами, в яких можуть ховатися глибокі ями. Крім ризику пошкодити шину і диск, попадання в яму на великій швидкості загрожує втратою управління. Тому під час їзди по поганих дорогах, і вже тим більше в дощ, вкрай важливо зберігати безпечну дистанцію і знизити швидкість.

Під час їзди в дощ глибокими калюжами також високий ризик гідроудару і серйозного пошкодження двигуна. Автомобілям з низьким кліренсом, особливо на незнайомій дорозі, рекомендується форсувати калюжі з граничною обережністю на мінімальній швидкості. А якщо калюжа занадто велика, варто і зовсім скористатися іншою дорогою. У власників позашляховиків з кліренсом від 20 см в цій ситуації буде безумовна перевага, але і їм варто дотримуватися обережності — на неідеальних українських дорогах важкий позашляховик, наскочивши на цвях або потрапивши в яму, легко може пошкодити боковину шини, яку після цього навряд чи вийде відремонтувати.

Раніше водіям дали поради, як зберегти зовнішній вигляд автомобіля.

Наступна публікація