Подовження ресурсу автомобільного двигуна: чи потрібно водіям іноді їздити швидко

Подовження ресурсу автомобільного двигуна: чи потрібно водіям іноді їздити швидко

Associated Press

Головне - дотримуватися правил ПДР.

Автомобілістам розповіли, чи потрібно іноді розганятися на машині, аби подовжити ресурс двигуна.

Про це повідомляє AutoToday.

Так, сучасні трансмісії налаштовані так, аби силовий агрегат працював з великим навантаженням і на малих обертах. Але і автомобілісти намагаються не навантажувати автомобіль, вибираючи спокійний стиль водіння. Тому, якщо автомобіль оснащується механічною коробкою передач, якомога швидше перемикаються на підвищену передачу.

Автоматичні коробки передач налаштовані так, щоб колінвал обертався не швидше 2 000 об/хв. Але в такому режимі підвищеному навантаженню піддаються деталі кривошипно-шатунного механізму. До того ж у масляного насоса невелика продуктивність.

В результаті двигун буде відчувати масляне голодування, на стінках циліндрів з'являться задири. Але і це ще не все наслідки. Можуть, наприклад, почати бовтатися поршні в циліндрах через те, що у них протерлась антифрикційна поверхня. А в цьому випадку вже недалеко і до капітального ремонту.

Тому двигун періодично потребує підвищення оборотів. Потрібно час від часу їздити на максимальній швидкості. На високих оборотах від нагару очищаються свічки і камери згоряння. А велика кількість вихлопних газів прочищає систему наддуву.

Врахуйте, що "прожигати" мотор потрібно в гарну суху погоду на прямолінійній трасі, де немає перешкод. Найкраще якщо це буде пуста магістраль.