Прогрівання двигуна узимку: як не нашкодити своєму авто

Дата публікації
Перегляди
36к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Прогрівання двигуна узимку: як не нашкодити своєму авто

Фото: https://blamper.ru

Щоб зберегти двигун свого авто, треба правильно його прогрівати.

Кожен автомобіліст з настанням морозів починає замислюватися, чи треба прогрівати двигун авто. З цим питанням дуже важко, адже в інтернеті інформації дуже багато, але яка з них правильна – незрозуміло.

ТСН.Авто підготувало для вас поради, як краще прогрівати двигун авто.

Раз і на завжди запам’ятовуємо, що двигун авто прогрівати треба. Але певну кількість часу. Коли двигун холодний, все мастило стікає до піддона і мастильна плівка на стінках металу також потроху стікає. Тож коли ви запускаєте двигун, перші секунди він працює в найжорсткішому режимі. Потім масляний насос починає закачувати мастило та розкидати його по стінках блоку та інших рухомих деталях.

Знаючи цю інформацію, ви мабуть подумаєте, що чим більше прогрієш, тим краще – ні. Тут у гру вступає інша проблема – коли авто працює на холостому ході, масляний насос працює, але на мінімальній потужності, тож масло надходить не до всіх каналів та місць. Особливо ця проблема зачіпає великі двигуни, в яких “голівки” розташовані далеко одна від одної. Також, коли пробіг автомобіля перевалює за 100 тисяч, маслонасос вже втрачає свою потужність і не дає того тиску, який потрібен. Саме тоді й з’являються ті страшні подряпини на стінках циліндрів та підвищується знос інших вузлів двигуна.

Тому кожен сучасний автомобіль після запуску двигуна переходить до режиму прогріву та продувки каталізаторів. Все, що вам треба – дочекатися, поки оберти впадуть до 1000, і починати потроху їхати. На малій швидкості автомобіль швидше прогріється, а двигун не постраждає.

Нещодавно, зірковий український автогонщик дав дієві поради, як запустити дизельний двигун у морози.

Наступна публікація