Рух без номерного знака: в яких випадках це законно, а коли можна отримати штраф

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Грошове покарання не таке вже й велике.

Іноді можна побачити автомобіль, на якому відсутній номерний знак.

Auto.bigmir.net вирішив пояснити водіям у яких випадках рух без номерного знака є законним, а коли за його відсутності можна отримати грошовий штраф.

Отже, не так давно процедуру отримання номера змінили і його можна замовити онлайн через електронний кабінет водія.

Це все зроблено для того, аби не їхати без нього до сервісного центру МВС та потім не виправдовуватися та доводити патрульним, чому саме ви не маєте номерного знака.

Буває й таке, що номерний знак пошкоджений, втрачений або його взагалі вкрали. В такому випадку необхідно звернутися в Сервісний центр МВС з пакетом документів. З собою потрібно взяти:

- паспорт або ID-карту з довідкою про прописку;

- код ІПН;

- свідоцтво про реєстрацію ТЗ;

- в разі крадіжки також довідку від Нацполіції про втрату номерних знаків, а в разі втрати підготуйте письмове пояснення обставин.

Важливо знати й те, що автомобіль обов’язково повинен бути оглянутий експертом. Знайдені номера після видавання нових вважаються недійсними і здаються в сервісні центри МВС.

Щодо штрафів за рух без номерного знаку, то наразі вони передбачені такі:

- розмір штрафу вперше буде дорівнювати 170 грн і під час повторного виявлення 255 грн (або громадські роботи в розмірі 30-40 годин з вилученням ТЗ) в цілій низці випадків;

- штраф за їзду без техпаспорта згідно зі статтею 121, частина 1 КУпАП дорівнює 425 грн.

- номер з саморобним підсвічуванням – 340 грн. Якщо повторно протягом року: позбавлення прав на термін 3-6 місяців або арешт на строк 5-10 діб (згідно ст 121 ч.1 КпАП).

Залиште свій коментар

Вибір редакції