Штраф "Укртрансбезпеки" є незаконним: юрист розповів цікаву деталь

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Його можна скасувати.

Штраф "Укртрансбезпеки", винесений пізніше 2-х місяців, є незаконним.

Про це на сторінці у Facebook повідомляє Дорожній адвокат, спираючись на слова юриста.

Зазначається, що за перевищення вагових норм вантажів перевізник може отримати штраф в розмірі від 8 500 грн до 34 000 грн. Однак часто такий штраф можна скасувати з формальних причин.

Відповідно до абз.1 п.25 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті від 08.11.2006 №1567 справа про порушення законодавства про автомобільний транспорт розглядається не пізніше двох місяців з дня його виявлення.

Отже, Порядком чітко передбачено 2-х місячний строк накладення штрафу. Даний строк обчислюється з дати фактичного здійснення габаритно-вагового контролю.

При цьому, законодавством не передбачено продовження цього строку, незважаючи на жодні обставини!

На практиці строк винесення постанови затягується, зокрема, через передання справи з управління "Укртрансбезпеки", яке проводило зважування, до управління за місцем знаходження перевізника, через карантин, через відсутність уповноважених осіб на місці, через неотримання перевізником повідомлення про розгляд справи тощо. Як наслідок, "Укртрансбезпека" виносить постанову із простроченням дозволеного строку на винесення постанови. Це є підставою для скасування штрафу.

При цьому, не важливо чи фактично було перевищення вагових параметрів, оскільки формально порушено процедура застосування штрафу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції