Штрафи за автокрісла не вводять? Голова асоціації таксистів "розгромив" закон про перевезення дітей

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В асоціації розповіли, що у законі йдеться про "спеціальні засоби", а не про автокрісла.

Голова асоціації таксистів України Андрій Антонюк заявив, що законопроєкт №1150 насправді не зобов'язує водіїв перевозити дітей в автокріслах.

Про це керівник УТМА розповів в ефірі ObozTV.

За його словами, закон забороняє перевозити дітей у машинах, пристібаючи їх лише раменями безпеки. Так, потрібно, щоб в авто використовувалися "спеціальні засоби" для перевезення дітей. При цьому він говорить, що в самому документі не вказано які саме "спеціальні засоби" необхідно використовувати.

"Забороняється перевозити дітей у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину. Що таке спеціальні засоби, до закону люди не внесли", - говорить Антонюк.

Також він додає, що значення словосполучення "спеціальні засоби" є навіть на сайті Ради, але там не йдеться про автокрісла.

"На сайті Верховної Ради є визначення категорії "спеціальні засоби". Там сказано, що спецзасоби – це гумові кийки, наручники, сльозоточивий газ", - сказав Антонюк.

За його словами, після набуття чинності закону дитину треба везти не в автокріслі, а з ременями безпеки у зв'язці з "гумовими кийками, наручниками та сльозогінним газом".

Антонюк прокоментував і дію закону про перевезення дітей на таксі. Він підкреслив, що в правилах дорожнього руху є пункт 2.3, який дозволяє водіям і пасажирам таксі не пристібатися зовсім.

"Це норма, яка діє, її ніхто не скасував. Просто додали, що, якщо везете дитину, потрібні спецзасоби. Визначення спецзасоби в законі не додали", – пояснив Антонюк.

Рада підтримала у другому читанні законопроєкт № 1150, який передбачає штраф за порушення правил перевезення дітей. У багатьох країнах світу за це порушення вже давно передбачені штрафи. Відповідно до законопроєкту, за порушення правил перевезення дітей водій отримує штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів, тобто 510 гривень. У разі повторного порушення штраф сягатиме 850 гривень.

Раніше згадувалося, що в Італії водіїв зобов'язали встановлювати дитячі автокрісла з сигналізацією. За відсутності датчика на автокріслі автомобіліста чекає штраф у розмірі до 326 євро і мінус 5 балів з водійських прав.

Відео Українських водіїв штрафуватимуть за перевезення дітей без автокрісел

Такий закон напередодні ухвалили народні депутати. Дитячі автокрісла, які рятують життя у ДТП, в Україні не використовують майже 90 відсотків водіїв. Водночас у Європі та США такі засоби захисту обов'язкові. І штрафи, якщо ними не користуватися, – чималенькі. На яку суму відтепер штрафуватимуть українців – Сніданок дізнавався  Автокрісло, дитяче автокрісло, безпека на дорозі, дитина в автомобілі, безпека дітей, штрафи автокрісла, закон автокрісла,   

Українських водіїв штрафуватимуть за перевезення дітей без автокрісел

Залиште свій коментар

Вибір редакції