Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гонщик показав, чим закінчується відволікання водія на телефон

Переписка у телефоні збільшує ризик ДТП у 20 разів.

Під час поїздки телефоном користуються 88 % водіїв. При цьому, коли керманич відвертається від дороги хоча б на дві секунди імовірність аварії зростає у 20 разів.

Про це повідомляють американські автоексперти.

"Сніданок з 1+1" вирішив провести експеримент із професійним гонщиком Павлом Черепіним, щоб перевірити, чи дійсно, відволікаючись на телефон, водій може потрапити у аварію.

ВідеоТелефон за кермом: ралійний гонщик перевірив, як їздити з ґаджетом в руках

За перші 6 місяців 2018 року в Україні ДТП забрали життя більше 1200 людей, а понад 12 тисяч - травмовані. Автоексперти кажуть, що серед причин неуважності водіїв все частіше стають мобільні телефони. "Сніданок" вирішив власним експериментом перевірити, чи буде телефон відволікати від кермування водія. На експеримент погодився ралійний гонщик, віце-чемпіон світу в класі WRC - Павло Черепін.

Телефон за кермом: ралійний гонщик перевірив, як їздити з ґаджетом в руках

Так, у рамках дослідження Павло проїхав на полігоні перше коло без телефону, а друге – постійно відповідаючи на запитання у повідомленнях. Як результат, перше коло гонщик подолав за 20 секунд, а наступне за 32. При цьому на заїзді із мобільним він зачепив одне колесо-перешкоду, що в реальності могло б бути стовпом, чи навіть людиною, дитиною на переході.

Цей експеримент продемонстрував наскільки людина, навіть професійний гонщик, починає відволікатись, коли твоя увага прикована до екрана телефона.

Раніше згадувалось, що експерти пропонують пішоходам здавати екзамени на знання ПДР. Так, кількість аварій на дорогах можна скоротити, якщо пішоходи навчаться дотримуватись правил.

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Вибір редакції