Tesla ділитиметься своїми зарядними станціями з електрокарами інших брендів

Tesla ділитиметься своїми зарядними станціями з електрокарами інших брендів

Associated Press

Для цього повинна бути наявність застосунку компанії.

Голова компанії Tesla Ілон Маск анонсував появу зарядних станцій Supercharger, на яких зможуть заряджатися електрокари інших марок.

Про це повідомляє Electrek.

На відміну від інших виробників електрокарів, Tesla спочатку вирішила не покладатися на сторонні мережі зарядок і побудувала з нуля свою власну. На сьогоднішній день в арсеналі компанії налічується понад 25 тисяч зарядних стійок Supercharger на 2 700 станціях в усьому світі. Однак поки заряджатися від них можуть тільки електрокари Tesla. Утім, згодом все може змінитися.

"Ми зробили наш власний роз'єм, так як в той час не було жодного стандарту, а Tesla була єдиним виробником, який випускає електрокари з великим запасом ходу. Це відносно тонкий роз'єм для зарядки низької і високої потужностей. Однак до кінця 2021 року ми відкриємо нашу мережу для інших електрокарів", - написав у своєму Twitter Ілон Маск.

Із яких саме країн почнеться подібна демократизація доступу, Ілон Маск не уточнив, але раніше преса згадувала в цьомуу контексті Німеччину, Швецію і Норвегію.

Мережа зарядних станцій Tesla Supercharger була запущена в 2012 році, аби власники електромобілів могли долати великі відстані. За 30 хвилин Supercharger дозволяє зарядити батареї EV приблизно на 300 км пробігу.

Адаптер-перехідник, який розробить Tesla, доведеться використовувати водіям в США. В Європі ж компанія на сьогоднішній день використовує стандарт CCS (Combined Charging System), тому їй залишається внести зміни в мобільний застосунок.