Tesla потрапила під шквал критики через тестування оновленої версії автопілота

Tesla потрапила під шквал критики через тестування оновленої версії автопілота

Associated Press

До того ж сама система працює не надто надійно.

Компанію Tesla розкритикували через тестування "бета-версії" автопілота Full Self-Driving.

Про це повідомляє Consumer Reports.

Так, виробник електромобілів потрапив під шквал негативу через те, що він відкрив звичайним водіям доступ до цієї версії автопілота.

Експерти звертають увагу, що безпілотні технології зазвичай тестуються професіоналами, причому на закритих дорогах, а Tesla використовує для цього звичайних автовласників, наражаючи на небезпеку і їх самих, і інших учасників руху.

Наразі повноцінний автопілот доступний не всім користувачам електромобілів американської марки, а тільки окремим власникам, які підписали спеціальну угоду з компанією. Саме вони і проводять тестування "бета-версій". Останнє оновлення програмного забезпечення Full Self-Driving beta 9 було випущено близько тижня тому. Основним нововведенням є те, що тепер система спирається тільки на зовнішні камери замість радарів.

"Споживачі просто платять за те, щоб бути інженерами-випробувачами і частиною експерименту, без будь-яких запобіжних заходів. Tesla навіть не відстежує їх дії в реальному часі", - вважають фахівці видання.

Consumer Reports вказує на одне конкретне відео "бета-тестування" нового автопілота, яке було опубліковано на YouTube. У ролику автопілот на Tesla Model 3 робить безліч помилок і мало не провокує зіткнення, так що водієві в якийсь момент доводиться взяти управління в свої руки.

Автопілот Tesla належить до другого рівня, тобто водій зобов'язаний перебувати за кермом і стежити за ситуацією на дорозі. Оновлена версія системи дозволяє автомобілю самостійно їхати заданим маршрутом, змінювати смугу руху, зупинятися і рушати на світлофорі, а також паркуватися.

Раніше розповідалося про те, що електрокари Tesla обладнали пристроєм, проти якого виступав Ілон Маск.