Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Києві на мосту Патона незабаром обіцяють запустити безпечний реверс

Проект безпечного руху по мосту Патона та проспекту Соборності знаходиться в стадії розробки

У Київській міській адміністрації повідомили про початок втілення в реальність обіцяного реверсивного руху Road Zipper на мосту Патона і проспекті Соборності, передають Українські Новини. Раніше влада обіцяла запустити його в кінці 2017 року, але тільки зараз стала серйозно займатися плануванням.

Як зазначалося раніше, Road Zipper представляє із себе машину, яка здатна змінювати встановлений огорожу-відбійник з секцій вагою понад 450кг. Подібний відбійник не дозволить автомобілям виїжджати на зустрічну смугу при забороненому сигналі, а процес пересування бар'єру не вимагає особливих зупинок руху.

Впровадження системи Road Zipper дозволить скоротити ймовірність аварійності, а також знизити рівень заторів. Вранці машина буде відкривати дві додаткові смуги в бік центру, а ввечері - у зворотному напрямку. Процесс пересування займе приблизно пів години. 

Зразкові прорахунки соціально-економічної вигоди складають від 348 до 736 млн гривень в залежності від методів розрахунку, а інші джерела говорять про економію майже 3 840 літрів палива на добу.

Вартість такої системи складає близько 1,5 млн. доларів, але влада планує виготовити бетонний бар'єр і металеві з'єднувальні елементи самостійно, що дозволить знизити вартість приблизно на 40%. У планах КМДА запустити подібний реверс не тільки на мосту Патона.

Схожі системи в світі не нові і давно працюють в Сан-Франциско на мосту Golden Gate, а також в Сан-Дієго на мосту Коронадо і у Вашингтоні на мосту Теодора Рузвельта. Road Zipper працює також в Австралії і в Новій Зеландії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції