Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Німеччині знайшли спосіб захищати велосипеди від крадіжки за допомогою смартфонів

У Німеччині знайшли спосіб захищати велосипеди від крадіжки за допомогою смартфонів

Німецька сигналізація ґрунтується на принципі впровадження SIM-картки в двоколісний транспортний засіб.

За статистикою в Німеччині в 2017 році вкрали понад 300 тисяч велосипедів, а рівень розкриття крадіжок поліцією дуже низький. Компанія Vodafone спільно з виробником велосипедів e-bikes Zemo планує інтегрувати SIM-карту в конструкцію транспортного засобу.

Картка надасть доступ смартфону власника через мережу 3G і встановлений додаток до геолокації транспортного засобу. По приїзду, ви фіксуєте його місце розташування і якщо раптом велосипед покине встановлену область, то смартфон подасть звуковий сигнал.

Укладати контракт з компанією Vodafone не потрібно, достатньо оплачувати сто євро за обслуговування раз на рік протягом трьох років.

У свою чергу Deutsche Telekom також пропонує аналогічну систему разом з виробником коліс Winora. У 2017 році було оснащено близько 3 тисячі коліс, а також був комплект для дообладнання електронних велосипедів.

При цьому експерти відзначають, що велосипед важливо намагатися виявити найближчим часом, як тільки надійшов сигнал, оскільки його можуть заховати так, що зв'язок пропаде. Адже наразі немає жодних доказів, що з'єднання збережеться, якщо вкрадена річ буде поміщена в підвал або контейнер.

Плюс до всього фахівці відзначають, що існуючі складні замки для блокування не завжди ефективні, оскільки злодії навчилися їх швидко зламувати або зрізати. А U-подібні замки повинні бути достатньо широкими, щоб з'єднати колесо з паркувальним стовпчиком, але в такому разі вони будуть громіздкими. Іноді їх роблять без класичного ключа, а з можливістю відкривання смартфоном, але ось розряджений акумулятор стане в такому випадку серйозною проблемою. У випадку з системою закривання сталевим кордом або плетеними шнурами, вони теж повинні бути настільки широкими, щоб їх не вийшло перекусити кусачками.

Нагадаємо, що в Києві прийняли програму впровадження велосипедів в інфраструктуру міста. Вона передбачає створення тисяч кілометрів велосипедних доріжок, парковок для велосипедів, прокатів і пунктів сервісу та продажу.

Вибір редакції