Уперше за 100 років в усьому світі припинили використовувати один із видів бензину

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Уперше за 100 років в усьому світі припинили використовувати один із видів бензину

Associated Press

Це було токсичне пальне, яке спричиняло епідемії

Екологічна програма ООН (ЮНЕП) оголосила, що у світі припинили використовувати етиловане пальне.

Про це повідомляє сайт Carscoops.

Останньою країною, яка використовували цей бензин, був Алжир. Виконавча директорка ЮНЕП Інгер Андерсен сказала, що заборона такого пального є дуже важливою для здоров'я людей та навколишнього середовища.

Етилове пальне розробила компанія GM у 1921 році і спочатку воно вважалося проривом, який забезпечить потужне нове покоління автомобілів, літаків та мотоциклів завдяки його здатності приборкати руйнівний «стук» двигуна.

Однак вихлопні гази агрегатів, що працювали на цьому бензині, були дуже токсичними. Скрізь, де розповсюджувалося пальне, слідували епідемії серцевих захворювань, раку, інсульту та відставання у розвитку дітей.

Те, що етиловий бензин припинили використовувати на Землі, є результатом 20-річної кампанії, в якій була задіяна наука, народна освіта та політична робота. Згідно з програмою, заборона на використання цього пального рятує 1,2 мільйона життів та заощаджує у світі 2,4 трильйони доларів на витрати на охорону здоров’я та інше.

У США бензин заборонили у 1996 році. Бідніші країни також намагалися це зробити, але ще у 2002 році пальне використовували у 117 країнах, зокрема, у всій Африці.

Вже до 2006 року у всіх країнах Африки на південь від Сахари перестали використовувати етиловий бензин. Протягом наступних 15 років ЮНЕП боролося за виведення пального з решти країн, хоча цьому заважала американська та британська компанія Innospec, яка була останнім виробником цієї речовини.

З часом все більше країн почало забороняти бензин і ринок скорочувався. Innospec визнали винними у підкупі чиновників в Індонезії та Іраку. За останні десятиліття все більше країн припиняли використовувати цей бензин, і у вересні 2020 року Алжир оголосив, що його державна нафтова компанія припинить виробництво етилованого пального, і тепер це нарешті зробили.

Наступна публікація