У Євросоюзі домовилися про зниження норм автовикидів СО2 до 2030 року

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міністри довкілля країн ЄС домовилися про зниження до 2030 року викидів вуглекислого газу новими авто на 35%.

Країни-члени Європейського Союзу у вівторок, 9 жовтня, домовилися про істотне зниження до 2030 року автовикидів CO2, що викликають парниковий ефект. Для нових автомобілів зниження має скласти 35% порівняно з рівнем, якого планують досягти до 2020 року.

Відповідної домовленості міністри довкілля країн ЄС досягли на зустрічі у Люксембурзі, повідомляє агентство AFP.

Тепер це рішення має бути узгоджене з депутатами Європарламенту, які наполягали на показниках у 40%. Очікують, що переговори розпочнуться вже 10 жовтня.

Компромісне рішення

Єврокомісія пропонувала зниження викидів на 30%. Міністерка довкілля та ядерної безпеки ФРН Свенья Шульце також була уповноважена німецьким урядом дотримуватися цієї ж лінії. Її підтримувала низка східноєвропейських країн.

Низка інших країн, як-от Данія, Ірландія, Швеція, натомість підтримували позицію євродепутатів щодо 40%. Врешті-решт за ініціативою Австрії, що головує в ЄС, було обране компромісне рішення в 35%. За нього проголосували 20 з 28 країн ЄС, чотири країни виступили проти, а чотири утрималися. За проміжну мету було заявлено досягнення зниження викидів на 15% до 2025 року.

Переговори тривали приблизно 13 годин. "Сьогодні було справді дуже важко", - заявила після завершення зустрічі Шульце.

Раніше згадувалось, що Volkswagen адаптував уже 14 моделей до нових еко-стандартів Європи. Концерн спрямує сили, щоб вибороти втрачені продажі.

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції